49% британців вважають, що Росія вплинула на референдум щодо Brexit — опитування
Майже половина британців вважають, що Росія втрутилася в референдум щодо виходу Великої Британії з Європейського Союзу. Про це свідчать результати опитування компанії Opinium на замовлення британського видання The Observer.
Учасників опитування попросили відповісти ствердно або заперечно на питання про втручання Росії в п’ять останніх виборчих процесів у Великій Британії: референдуму щодо незалежності Шотландії 2014 року, референдуму щодо Brexit 2016 року й трьох загальних виборів у 2015, 2017 і 2019 роках.
49% опитаних підтримали тезу про втручання уряду Росії в референдум 2016 року щодо членства Великої Британії в ЄС, тоді як не підтримали 23%. 40% вважають, що РФ втрутилася в референдум щодо незалежності Шотландії — і це найнижчий показник.
Противники Brexit були більш схильні підтримувати тезу про російське втручання в референдум щодо Brexit, ніж прихильники: цю тезу підтримали 63% й 39% опитаних відповідно.
Опитування Opinium відбулося онлайн протягом 23-24 липня. У ньому взяли участь 2002 громадян Великої Британії віком від 18 років.
21 липня комітет із питань розвідки парламенту Великої Британії оприлюднив звіт щодо втручання Росії у політику країни. Зокрема, у звіті заявили про докази спроб втручання Москви у референдум 2014 року про незалежність Шотландії.
Однак зазначається, що неможливо довести, що такі спроби були у 2016 році під час кампанії референдуму про вихід з ЄС. У комітеті зазначають, що уряд був занадто повільний у визнанні існування загрози.
- З 1 лютого Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу. Вперше в історії ЄС його покинула одна з країн на основі статті 50 Лісабонського договору.
- Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС почався 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС.
- Європейські чиновники раніше скептично висловлювалися щодо намірів Великої Британії укласти угоду про майбутні відносини із ЄС до кінця 2020 року, називаючи це «ілюзією».