Єврочиновники вважають неможливим укладання угоди між ЄС та Великою Британією про вихід останньої з об’єднання до грудня 2020 року. Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на листа посла Німеччини до ЄС Майкла Клауса, яке опинилося в розпорядженні видання.

У листі Клауса йдеться про те, що через епідемію коронавірусу Європейська комісія — виконавчий орган ЄС і уповноважений вести перемовини щодо Brexit із Великою Британією, — може працювати лише на 25% потужностей. Йдеться про неможливість організувати необхідну кількість відеоконференцій та забезпечити соціальне дистанціювання.

Крім того, навіть віддалений формат роботи створює проблеми на кшталт перекладу й забезпечення конфіденційності перемовин.

Відповідно, грудневий реченець для укладання угоди про Brexit, «який і так був безнадійно оптимістичним», нині виглядає «як ілюзія», цитують в листі слова одного із джерел у Брюсселі.

Зазначимо, що наступного тижня керівники переговорних груп Великої Британії та Євросоюзу щодо Brexit Девід Фрост і Мішель Барньє мають домовитися щодо подальшого графіку перемовин. Барньє, в якого 19 березня діагностували COVID-19, вже одужує.

У ЄС досі лишають відкритою можливість продовження крайнього терміну укладання угоди про Brexit на рік чи два, утім Лондон неодноразово наголошував, що не має наміру це робити.

Зазначимо, що через спалах коронавірусу перемовини щодо виходу Великої Британії з ЄС (Brexit), які розпочалися в березні, відклали. Нині сторони обговорюють можливість їхнього проведення у форматі відеоконференції — через обмеження на подорожі за кордон і аби не наражатися на небезпеку інфікування.

З 1 лютого Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу. Вперше в історії ЄС його покинула одна з країн на основі статті 50 Лісабонського договору.

Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС почався 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС.

Поділитись: