Адміністрація Байдена продовжила співпрацю з МКС щонайменше до 2030 року
Адміністрація чинного американського президента Джо Байдена погодила співпрацю Сполучених Штатів з Міжнародною космічною станцією до 2030 року. Утім, вже зараз США планують поступовий перехід з МКС на інші платформи.
Про продовження співпраці з МКС повідомили у Національному аерокосмічному агентстві США (NASA).
МКС є міжнародним проєктом, у якому беруть участь п’ять космічних агентств: NASA (США), «Роскосмос» (Росія), JAXA (Японія), ESA (Європа) та CSA (Канада). Так, адміністрація Байдена погодила зобов'язання співпрацювати з цими агентствами до 2030 року.
Глава NASA Білл Нельсон заявив, що подальша участь Сполучених Штатів на МКС підвищить конкурентоспроможність, а також розширить дослідження та технології, необхідні для відправлення першої жінки та першої кольорової людини на Місяць у рамках програми «Артеміда», а також прокладе шлях для відправлення перших людей на Марс.
Попри те, що США вже понад 20 років активно співпрацюють з МКС, адміністрація 45-го президента країни Дональда Трампа розглядала можливість припинити фінансування цього проєкту.
Окрім того, через випробування Росії (яка, до речі, теж планує вийти з проєкту МКС), у грудні 2021 року NASA змушене було відкласти вихід своєї команди у відкритий космос через сміття біля МКС.
Речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що Росія нерозважливо провела випробування своєї ракети супутникового перехоплення, що загрожувало Міжнародній космічній станції.
На тлі цього NASA підписало угоду з кількома компаніями для створення приватних космічних станцій.
У NASA зазначили, що хочуть підтримувати постійну присутність США на низькій орбіті Землі шляхом переходу з Міжнародної космічної станції на інші платформи.
Зокрема, нові контракти мають стимулювати розвиток комерційних незалежних космічних станцій, послуги яких NASA хоче отримувати у майбутньому за нижчою ціною. Утім лише перший етап цього проєкту триватиме до 2025 року.