Ахметов приїжджав до НАБУ: його викликали як свідка

Український олігарх Рінат Ахметов 11 лютого приїжджав до Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомляють журналісти Bihus.Info.

Журналісти припускають, що, найімовірніше, приїзд олігарха до НАБУ пов'язаний зі справою «Роттердам+», адже Ахметов є власником компанії «ДТЕК» (оператора найбільшої кількості теплоелектростанцій в Україні та найбільшого вигодонабувача від цієї формули ціноутворення вугілля).

У прес-службі Ахметова підтвердили його візит до НАБУ.

«Дійсно, пан Ахметов був запрошений та відвідав НАБУ 11 лютого для надання свідчень у якості свідка», — повідомили у прес-службі олігарха у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».

Водночас там не уточнили, свідком у якій справі виступив Ахметов.

У прес-службі НАБУ у відповідь на запит hromadske не підтвердили сам факт того, що Ахметов відвідував установу, та не повідомили, у якій саме справі він свідчив.

18 вересня 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду надала дозвіл на затримання Володимира Бутковського, високопосадовця Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та ринку комунальних послуг, у справі про «Роттердам+».

14 серпня 2019 року топменеджера «ДТЕК» Бориса Лісового випустили під заставу у 10 мільйонів гривень. Всю суму за нього внесла компанія Ахметова. Ще одному топменеджеру компанії суд призначив запобіжний захід у 9,5 мільйонів гривень.

Національне антикорупційне бюро України особисто вручило підозру двом топменеджерам компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова.

8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ріната Ахметова.

У відповідь на звинувачення НАБУ колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що історія «Роттердам+» — це «розкручена медійно-юридична бульбашка».

У «ДТЕК» заявили, що запровадження формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні»

Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроєкт, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставлення вугілля з порту міста Роттердам.

Формула «Роттердам+» полягала у розрахунку вартості вугілля, яке використовують ТЕС для виробництва електрики. Відповідно до неї вартість такого вугілля встановлювалася у порту міста Роттердам (Нідерланди). Також до цієї вартості включалися витрати на доставлення вугілля з Роттердама до України.

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.