Солом'янський суд Києва відпустив під заставу у 10 мільйонів гривень одного з топменеджерів компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова, якого Національне антикорупційне бюро підозрює у причетності до завдання державі збитків за допомогою так званої формули «Роттердам+».

Про це повідомляє прес-служба «ДТЕК».

За даними ЗМІ, мова йде про радника гендиректора компанії «ДТЕК Східенерго» Бориса Лісового. Суд відпустив його під заставу у 10 мільйонів гривень та не наклав на нього арешту, в той час як НАБУ та САП просили суд заставу у розмірі 50 мільйонів гривень.

«ДТЕК» наголошує на порядності та високому, визнаному у галузі, професіоналізмі своїх співробітників. Компанія надає і надавите їм повну правову підтримку для захисту їх прав, честі та ділової репутації», — повідомили у «ДТЕК», додавши, що рішення суду ніби то свідчить про те, що «суд визнав безпідставними» звинувачення проти співробітника компанії, попри те, що проти них застосували запобіжний захід.

Там заявляють, що менеджер компанії перервав свою відпустку одразу після того, як дізнався про підозру НАБУ та повернувся до України для участі у процесуальних діях бюро.

8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ріната Ахметова.

У відповідь на звинувачення НАБУ колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що історія «Роттердам+» — це «розкручена медійно-юридична бульбашка».

У «ДТЕК» заявили, що запровадження формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні»

Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.

Поділитись: