Bild: У Німеччині розслідують причетність Лукашенка до організації незаконної міграції через Білорусь
Німецька влада розслідує причетність самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка до організації каналу незаконної міграції через Білорусь до країн ЄС. З серпня майже 4 000 мігрантів прибули до Німеччини через Білорусь і наразі їхня кількість лише зростає.
Про це пише німецьке видання Bild am Sonntag, не вказуючи джерела інформації. Утім, офіційного підтвердження цієї інформації немає.
За даними німецької поліції, з серпня цього року з Білорусі у Німеччину незаконно потрапили майже 4 000 іноземців. А за перший тиждень жовтня кількість нелегальних мігрантів склала 1 183.
Видання вказує, що мігранти із країн Близького Сходу, які прямують до Німеччини, приїжджають до Білорусі за студентськими візами. А після цього білоруські прикордонники перевозять їх до ділянок польського кордону, які мають найслабшу охорону. Уже потрапивши до ЄС, мігранти вирушають до Німеччини.
За даними Bild, за допомогу у перетині кордону мігранти нібито платять до 4 000 євро. Окрім того, ситуація з мігрантами настільки напружена, що влада Німеччини сприймає її як організацію нелегальної міграції на державному рівні, пише видання. За допомогою цього Лукашенко нібито хоче домогтися зняття санкцій від ЄС.
Проблеми на кордоні
Німеччина ㅡ не єдина країна, яка наразі страждає через потоки мігрантів через Білорусь. Олександр Лукашенко ще наприкінці травня 2021 року у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну до Литви. Але ситуація загострилася з початку липня.
Уряд Литви оголосив про запровадження режиму надзвичайної ситуації через різке зростання кількості нелегальних мігрантів. А пізніше литовська влада також оголосила про будівництво стіни на кордоні з Білоруссю.
Згодом ситуація загострилася і в Польщі. На початку вересня польська влада вирішила запровадити у прикордонних регіонах надзвичайний стан. Проте наплив нелегальних мігрантів це не зупинило. З початку серпня польська прикордонна служба запобігла щонайменше 15 тисячам спроб мігрантів порушити кордон.