Литва платитиме нелегальним мігрантам гроші, щоб ті покинули країну
Нелегальні мігранти, які проникли в Литву через Білорусь і погодилися повернутися додому, отримають від влади Литви 300 євро.
Про це повідомила директорка департаменту міграції при МВС країни Евеліна Гудзінскайте, передає портал LRT.
Уточнюється, що виплату нелегальні мігранти зможуть отримати тільки один раз. Якщо людина знову опиниться в Литві, на отримання допомоги вона претендувати не зможе.
«Литовські прикордонники та міграційні служби запропонують гроші нелегальним мігрантам, які бажають повернутися в країну походження, щоб прискорити їхній відʼїзд», — сказала Гудзінскайте.
Зазначається, що така виплата значно менша за ту суму, яку мігранти платять організаторам нелегального перетину кордону. За повідомленнями ЗМІ, наприклад, така «послуга» з доправлення в країну ЄС жителям Іраку коштує понад 10 тисяч євро.
З початку року на литовсько-білоруському кордоні затримали понад чотири тисячі нелегальних мігрантів, що в 50 разів більше, ніж за весь минулий рік.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ще наприкінці травня 2021 року у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну. Найбільше з цією проблемою стикнулася Литва. Ситуація загострилася з початку липня.
Тоді Лукашенко заявив, що з боку Литви нібито запустили безпілотник із каністрою з вибухівкою, яку вдалося знешкодити. Він додав, що «вони перейшли межі» і «ми не можемо їм пробачити».
2 липня уряд Литви оголосив про запровадження режиму надзвичайної ситуації через різке зростання кількості нелегальних мігрантів з боку Білорусі. Пізніше литовська влада також оголосила про будівництво стіни на кордоні з Білоруссю.
А 21 липня президент Литви Гітанас Науседа підписав поправки до законодавства, які обмежують у правах мігрантів.
Загалом протягом останнього місяця до Литви прибули 2 453 людини — це майже у 33 рази більше, ніж минулого року, і в 66 разів більше, ніж у 2019 році. Здебільшого мігранти є громадянами країн Близького Сходу, найчастіше — Іраку.
- Поділитися: