Бойовики на окупованому Донбасі заявляють, що не відкриватимуть дільниці для голосування на виборах до Держдуми РФ
Так званий «глава» так званої «Донецької народної республіки» Денис Пушилін заявив, що на окупованих територіях Донбасу не планується відкриття дільниць для голосування на виборах до російської Держдуми у вересні 2021 року.
Про це Пушилін сказав в інтерв’ю пропагандистським «ЗМІ», повідомляють «Новости Донбасса».
За словами «глави ДНР», жителям Донбасу з російськими паспортами хочуть надати можливість проголосувати на російських виборах, але це питання наразі «перебуває на стадії розгляду».
«Є два можливі варіанти його реалізації: виїзд на територію Російської Федерації або електронне голосування», — заявив Пушилін. Отже, як вказують «Новости Донбасса», відкриття дільниць на окупованому Донбасі не розглядається.
Раніше очільниця російської Центральної виборчої комісії Елла Памфілова заявляла, що РФ розглядає варіанти забезпечення участі у виборах до Держдуми РФ жителів Донбасу з російськими паспортами.
Тоді вона так само згадувала виїзне голосування на території Ростовської області (на яке нібито згоден тамтешній губернатор Василь Голубєв) і електронне голосування (але для цього потрібно мати російську реєстрацію, якої в людей на Донбасі немає).
Про наміри російської сторони відкрити дільниці на окупованому Донбасі на початку травня повідомляли правозахисники. Крім того, за їхніми даними, російська влада обмірковує проведення до Держдуми бойовиків.
Тоді ж секретар генеральної ради «Единой России» Андрій Турчак заявляв журналістам, що жителі непідконтрольного Донбасу з російськими паспортами зможуть брати участь у виборах до Держдуми РФ.
Російські паспорти на Донбасі
У 2019 році президент РФ Володимир Путін дозволив видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донбасу у спрощеному порядку. Перші російські паспорти на Донбасі почали видавати у червні 2019 року.
За даними міністерства внутрішніх справ РФ, на окупованих на сході України територіях станом на квітень 2021 року роздали понад 527 тисяч російських паспортів. За оцінками українських посадовців, російські паспорти на Донбасі можуть мати від понад 400 до близько 500 тисяч.
Українська влада заявила про невизнання таких паспортів і вважає це черговим етапом окупації Донбасу Москвою. Також влада заявила, що громадян, які отримають паспорти, можуть позбавити громадянства України.
Позицію України підтримав Євросоюз, зазначивши, що не визнаватиме ці документи. Це ж закликали робити держави-учасниці Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Водночас міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявляв, що після звільнення окупованої частини Донбасу жителі, які мають російські паспорти, зможуть залишитися там і вважатимуться іноземцями.