Уряд визнав незаконними і недійсними паспорти, які видає Російська Федерація громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Про це під час брифінгу повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш.

За його словами, у постанові уряду вказані конкретні пункти видачі паспортів в Ростовській області РФ і дати початку оформлення. Наразі йдеться про два російських населених пункти: село Покровське і Новошахтинськ Ростовської області РФ.

«Починаючи з цих дат, всі документи, видані цими органами будуть вважатися недійсними», — зазначив Черниш

Відповідаючи на питання, за якими ознаками визначатимуть ці російські паспорти, міністр відповів: «Назва органу, який їх видає, і його номер». Він сказав, це буде легко встановити..

Такий самий механізм визначення незаконних паспортів Україна рекомендуватиме застосувати іншим країнам.

Також міністр повідомив, що у зв'язку з видачею російських паспортів уряд готує перелік високопоставлених російських чиновників, проти яких будуть застосовані санкції.

«Ми знаємо зараз перелік осіб, які безпосередньо залучені до незаконних дій з видачі паспортів українським громадянам і фактично до дій по тиску і примусу громадян до отримання таких документів. Ми готуємо зараз перелік таких посадових осіб РФ до яких повинні бути застосовані персональні санкції у взаємодії з міжнародними партнерами», — пояснив міністр.

Він зазначив, що на засіданні в середу уряд, як і мало намір, прийняло рішення про визнання незаконними та нечинними паспортами, що видаються Російською Федерацією громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

«Низка експертів нині готує зміни для обговорення та подальшого внесення в закон України про громадянство, але про них ми будемо говорити трохи пізніше», — додав Черниш.

Нагадаємо:

Поділитись: