Після звільнення окупованої частини Донбасу жителі, які мають російські паспорти, зможуть залишитися там і вважатимуться іноземцями, заявив віце-прем’єр — міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Про це він сказав в інтерв’ю хорватському каналу N1.

За словами Резнікова, жителі Донбасу з російськими паспортами матимуть вільний вибір після деокупації — або залишитися та жити на Донбасі у статусі іноземця, або виїхати. Віце-прем’єр зазначив, що у цьому питанні Україна планує вчинити як і Хорватія — дати людям вибір та захистити національні меншини.

Резніков нагадав, що на підконтрольній уряду території зараз проживають близько 1,5 мільйона переселенців, які також мають право повернутися на Донбас та почати життя «з нуля». Також на Донбасі є не тільки велика діаспора росіян, а й інших національностей, зокрема вірмен та греків, які змушені були виїхати.

«Ось чому кожна людина і національна меншина мають право на реалізацію своїх прав», — підсумував віце-прем’єр.

Російські паспорти на Донбасі

14 червня 2019-го у Росії почали видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей на основі указу, який підписав президента РФ Володимир Путін.

Українська влада заявила про невизнання таких паспортів і вважає це черговим етапом окупації Донбасу Москвою. Також влада заявила, що громадян, які отримають паспорти, можуть позбавити громадянства України.

Зі слів Резнікова виходить так, що, попри те, що ані Україна, ані ЄС не визнають російські паспорти, видані жителям Донбасу, українська влада вважатиме власників таких паспортів російськими громадянами.

Поділитись: