Британський суддя особисто подивився RT і постановив, що пропагандистський канал РФ має сплатити £200 тисяч штрафу

Суддя Апеляційного суду Великої Британії Джефрі Вос відхилив апеляцію російського пропагандистського каналу RT на штраф, накладений у 2019 році регулятором Ofcom за маніпуляції та незбалансованість у сюжетах.

Про це йдеться в рішенні від 26 жовтня.

Суддя постановив, що RT у своїх сюжетах порушив принципи журналістики, і тому розглядав лише пропорційність покарання Ofcom. «Особисто переглянувши сюжети, можу сказати, що кожен із них був упереджений і незбалансований. Схоже, так зробили навмисне», — йдеться в рішенні.

Зрештою Джефрі Вос повністю відхилив скаргу RT на штраф у 200 тисяч фунтів стерлінгів (приблизно 7,2 мільйона грн) і постановив, щоб телеканал виплатив його повністю. Там уже заявили, що штраф великий і його будуть оскаржувати в суді, щоб відстояти право на «новини з різними поглядами».

Штраф на RT Ofcom наклав у липні 2019 року. Йшлося про порушення правил мовлення в семи програмах: двох випусках новин, трьох програмах Crosstalk і двох — Sputnik. Там висвітлювали зокрема отруєння Сергія та Юлії Скрипалів, війну на Донбасі та зовнішню політику США.

Ofcom заявив, що витребує штраф із RT до завершення всіх юридичних процедур, тобто його оскарження мовником у суді. Водночас російський регулятор «Роскомнагляд» у 2019 році одразу після накладення штрафу RT оголосив про перевірку BBC — британського суспільного мовника.

RT (раніше відомий як Russia Today) створили у 2005 році в Росії. Це телевізійна Мовить російською, англійською, німецькою, іспанською та арабською мовамибагатомовна компанія, орієнтована на закордонну аудиторію. RT фінансує уряд Російської Федерації. Компанія позиціонує себе як альтернативу таким міжнародним каналам новин, як CNN, BBC, «Голос Америки» або Euronews.

Проте її неодноразово звинувачували в порушенні стандартів журналістики та трансляції російської пропаганди. Приміром, у 2015 році в одній із програм RT заявили, що BBC начебто «інсценувала» атаку сирійських державних військ із застосуванням хімічної зброї проти цивільного населення в Сирії, щоб зняти репортаж.

У 2020 році Литва та Латвія заборонили ретрансляцію кількох каналів RT на своїй території. Перед тим Європейський Союз наклав санкції на пропагандиста Дмитра Кисельова, керівника інформаційного агентства «Россия сегодня». Воно не пов'язане з RT, але ЄС вважає, що Кисельов фактично контролює канал.