YouTube видалив два канали RT через дезінформацію про COVID-19. Російське МЗС заговорило про «Інфобарбароссу»

YouTube 28 вересня видалив два канали німецької редакції російського пропагандистського мовника RT через поширення дезінформації про коронавірус. У відповідь МЗС Росії заявило, що пропонуватиме уряду ввести санкції проти німецьких ЗМІ й YouTube.

Про видалення YouTube-каналів повідомили головредка RT Маргарита Сімоньян та шеф-редакторка RT DE Дінара Токтосунова.

Сімоньян назвала такі дії відеохостингу «медійною війною, оголошеною державою Німеччина державі Росія». І закликала Кремль «заборонити Deutsche Welle та інші німецькі ЗМІ, а також закрити корпункти ARD і ZDF. Я вже мовчу про санкції проти самого YouTube».

Російський регулятор у сфері телекомунікацій «Роскомнагляд» звернувся до відеохостингу з вимогою зняти всі обмеження проти каналів RT, тому що його дії «порушують ключові принципи вільного поширення інформації».

Своєю чергою пресслужба Google пояснила російському «Интерфаксу», що причиною видалення каналів стало поширення на них дезінформації про COVID-19. Там зазначили, що раніше оголошували RT DE попередження за такий контент, за що каналу призупинили права на публікацію відео.

«Під час призупинення прав власники каналу намагалися обійти обмеження, використовуючи інший канал; як наслідок, обидва канали були закриті за порушення умов користування YouTube», — повідомили у пресслужбі.

А втім, міністерство закордонних справ Росії у своїй заяві назвало дії YouTube проти RT «актом безпрецедентної інформаційної агресії», який здійснювався за підтримки влади Німеччини нібито для усунення неугодного джерела інформації.

«Дату втілення плану (не хочеться думати, що йдеться про «Інфобарбаросса»), вочевидь, підбирали з особливим цинізмом, ураховуючи, що 28 вересня відзначається Міжнародний день усезагального доступу до інформації», — йдеться в заяві.

Російське МЗС заявило, що звернеться до «компетентних відомств» із пропозицією вжити «відповідних заходів» щодо YouTube і німецьких ЗМІ, що працюють у Росії. Про які саме заходи йдеться, не уточнюється.

Що таке RT?

RT (раніше відомий як Russia Today) створили у 2005 році в Росії. Це телевізійна багатомовна компанія, орієнтована на закордонну аудиторію. RT фінансує уряд Російської Федерації.

Компанія позиціонує себе як альтернативу таким міжнародним каналам новин, як CNN, BBC, «Голос Америки» або Euronews. Проте її неодноразово звинувачували в порушенні стандартів журналістики та трансляції російської пропаганди.

Приміром, у 2015 році в одній із програм RT заявили, що BBC начебто «інсценувала» атаку сирійських державних військ із застосуванням хімічної зброї проти цивільного населення в Сирії, щоб зняти репортаж.

А у випуску програми під назвою «Геноцид на сході України» журналісти каналу запевняли, що українська влада нібито навмисно обстрілює цивільне населення Донбасу, вбиває та катує журналістів і здійснює інші діяння, зокрема розп'яття немовлят.

У 2020 році Литва та Латвія заборонили ретрансляцію кількох каналів RT на своїй території. Перед тим Європейський Союз увів санкції проти пропагандиста Дмитра Кисельова, керівника інформаційного агентства «Россия сегодня». Воно не пов'язане з RT, але ЄС вважає, що Кисельов фактично контролює канал.