«Будь-яка країна може подати заявку»: у представництві ЄС відповіли, чи є в України шанси стати кандидатом у члени ЄС
У представництві Євросоюзу в Україні не впевнені, що Україна може стати кандидатом у члени ЄС до 2024 року, до членства Україну наближає виконання усіх пунктів Угоди про асоціацію з ЄС. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив прес—аташе представництва ЄС в Україні Давід Стулік.
Коментуючи рішення парламенту, який 7 лютого підтримав зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО, Стулік сказав: «Будь-яка країна має суверенне право змінювати власну Конституцію за власним бажанням і ми поважаємо вибір України та українського парламенту і поважаємо цей курс, який у цих змінах зазначений».
На питання, чи наближає це рішення Верховної Ради членство України у Євросоюзі, прес-аташе відповів:
«Як ви знаєте, на основі договору про заснування ЄС, будь яка європейська країна може подати заявку на членство в Євросоюзі і ми в угоді про асоціацію разом з Україною визнали те, що Україна є європейською країною і це було підтверджене на останньому саміті».
«Найважливіше зараз є Угода про асоціацію, її повне виконання наблизить Україну до європейських стандартів, які потрібні щоб стати членом ЄС», — наголосив Стулік.
На питання ведучого, чи є шанси в України стати кандидатом у члени ЄС до 2024 року, він відповів:
««Повторюся, будь-яка країна має повне право подавати заявку у той момент, який вона захоче, але для членства у ЄС треба виконати певні умови».
Нагадаємо, Верховна Рада 7 лютого підтримала зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.
Підтримали рішення 334 депутатів, проголосували проти — 35 депутатів, утрималися — 16.
Перед ухваленням рішення в Раді виступив президент України Петро Порошенко, який і вніс цей законопроект до Ради. Голосування за рішення він назвав «історичним». Також він заявив, що за ухваленням рішення пильно спостерігають у Кремлі.
Ще в листопаді 2018 Конституційний суд визнав пропоновані зміни щодо членства в ЄС на НАТО такими, що відповідають Конституції. Раніше його підтримав комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.
Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.
10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.
Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку