Світ

Рада закріпила в Конституції курс на ЄС та НАТО

Світ/Рада закріпила в Конституції курс на ЄС та НАТО
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада підтримала зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.

Підтримали рішення 334 депутатів, проголосували проти — 35 депутатів, утрималися — 16.

Перед ухваленням рішення в Раді виступив президент України Петро Порошенко, який і вніс цей законопроект до Ради. Голосування за рішення він назвав «історичним». Також він заявив, що за ухваленням рішення пильно спостерігають у Кремлі.

Спікер Ради Андрій Парубій закликав депутатів підтримати рішення, сказавши: «Голосуємо за Україну, голосуємо за майбутнє!».

Ще в листопаді 2018 Конституційний суд визнав пропоновані зміни щодо членства в ЄС на НАТО такими, що відповідають Конституції. Раніше його підтримав комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Пов`язані новини