Центрвиборчком відмовив у реєстрації кандидатами 24 особам
Центральна виборча комісія станом на 4 лютого відмовила в реєстрації кандидатом у президенти 24 особам. Про це в ефірі програми «Нині» вже» на Громадському повідомив речник ЦВК Костянтин Хівренко.
За його словами, підстави для відмови здебільшого «тривіальні».
«Зазвичай підставі такі: не внесення грошової застави в розмірі 2,5 мільйона гривень, неповний перелік документів із тих, що передбачені законодавством, помилки і неточності в документах», — розповів він.
Також, за словами Хівренка, були випадки, коли документи подавали не у встановлений законом спосіб.
«Були пару прецедентів, коли це надсилалось поштою або електронною поштою», — додав він.
Нагадаємо, 4 лютого ЦВК зареєструвала ще 2 кандидатів у президенти: тепер їх 30. Раніше комісія відмовила у реєстрації лідеру «Комуністичної партії України» Петру Симоненку. Також повідомлялося, що представники народної депутатки Надії Савченко подали документи до ЦВК без грошової застави.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?
31 січня соціологічна група «Рейтинг» опублікувала свій рейтинг, в якому лідирує Володимир Зеленський.
Пізніше з'явилося інше опитування, згідно з яким Зеленський та Порошенко випередили Тимошенко. Це опитування проводили Центр соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Центр Разумкова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019
Журналісти програми «Схеми» оприлюднили розслідування, у якому йшлося, що Зеленському та його бізнес-партнерам через кіпрську фірмуналежать три кінокомпанії, які зареєстровані в Росії. Пізніше Зеленський визнав, що є власником цих компаній та пообіцяв вийти з них.
Центральна виборча комісія раніше зареєструвала кандидатами в президенти 28 претендентів: лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко, лідера Радикальної партії Олега Ляшка, лідера Соціалістичної партії України Іллю Киву, кандидата від партії «Опозиційний блок — Партія миру та розвитку» Олександра Вілкула, депутата з фракції «БПП» Аркадій Корнацький, лідера партії «Народний контроль» Дмитра Добродомова та Олександра Мороза — лідера партії «Соціалістична партія Олександра Мороза», екс-главу СБУ Валентина Наливайченка, міськголову Львова Андрія Садового, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, депутата Євгенія Мураєва, лідера «Соціал-демократичної партії» Сергія Капліна, екс-міністра екології Ігоря Шевченка, безпартійного самовисуванця Віталія Скоцика, депутата, члена партії УКРОП Віталя Купрія, а також депутатку Ольгу Богомолець та засновника партії «5.10», бізнесмена Геннадія Балашова, екс-главу ДФС Романа Насірова, екс-директора гірськолижного курорту «Буковель» Олександра Шевченка, члена фракції «Опозиційний блок», народного депутата Юрія Бойка, лідера партії «Основа» Сергія Таруту, заступника голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Романа Кошулинського, самовисуванця Олександра Данилюка та Володимира Зеленського від партії «Слуга Народу», екс-депутатку Інну Богословську та екс-главу Служби безпеки Ігоря Смешка, голову Патріотичної партії України Миколу Габера та Юрія Дерев’янка від партії «Воля».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ #ВибориБезБрехні: перевіряємо Садового, Бойка, Ляшка, Вілкула та Мураєва