Через протести у США Grindr прибере «фільтр за національністю». За нього додаток критикували й раніше
Додаток для знайомств Grindr прибере фільтр, який дозволяв користувачам обирати собі пару за національністю й кольором шкіри. Так Grindr висловив свою солідарність із протестами проти вбивства поліцейським афроамериканця Джорджа Флойда — втім через цей фільтр додаток і раніше критикували.
Про це Grindr заявив у пості в Instagram.
«Ми висловлюємо солідарність із рухом "Життя темношкірих важливі" (Black Lives Matter) і сотнями тисяч квір-людей із небілим кольором шкіри, які користуються нашим додатком щодня. Ми продовжимо боротися із расизмом у Grindr — як через спілкування із нашими користувачами, так і через політику нульової толерантності до расизму й мови ворожнечі на нашій платформі. У зв’язку з цим і з урахуванням ваших прохань ми вирішили прибрати фільтр за національністю в нашому наступному оновленні», — йдеться в повідомленні.
Так званий «фільтр за національністю» Grindr дозволяє обирати собі пару за національністю й кольором шкіри. Він став об’єктом критики користувачів у Twitter після того, як компанія оприлюднила там пост на підтримку протестів із гештеґом #BlackLivesMatter. Пізніше додаток свій твіт видалив.
Grindr — мобільний додаток для інтернет-знайомств та геосоціальна мережа, орієнтована на геїв, бісексуальних чоловіків та транссексуалів.
Нагадаємо:
- 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.
- В інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить: «Я не можу дихати», а поліцейський тримає коліно у нього на шиї.
- Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
- Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США. Подекуди вони вийшли за межі мирних: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.
- Президент США Дональд Трамп закликав губернаторів усіх штатів активніше залучати сили Національної гвардії для вгамування протестів через убивство поліцейськими Джорджа Флойда. Якщо місцева влада відмовиться від таких дій, Трамп пригрозив направити до них військових.
- Сторонні медичні експерти, яких залучила сім'я убитого поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда, провели повторний розтин тіла загиблого і встановили, що чоловік помер від відсутності кровотоку в мозок.