Денаціоналізація ПриватБанку призведе до припинення співпраці з міжнародними інституціями — Світовий банк
Повернення ПриватБанку колишнім власникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову призведе до повного припинення співпраці України з міжнародними фінансовими інституціями.
Про це повідомив голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC), яка входить до переліку інституцій Світового банку, Джейсон Палмер, передає «Інтерфакс-Україна».
«Тоді можна буде забути про міжнародні фінансові інституції в Україні», — повідомив Палмер.
Водночас він зазначив, що наслідки такого рішення будуть вкрай негативними, та висловив сумнів, що таке рішення суди ухвалять.
«Це буде настільки болючий сигнал для інвесторів, що навряд чи це відбудеться», — додав Палмер.
Напередодні у Зеленського запропонували виплатити Коломойському $2 млрд за ПриватБанк «взаємозаліком боргів». Водночас у Нацбанку заявили, що готові націоналізувати ПриватБанк вдруге, якщо суди винесуть остаточне рішення на користь його колишніх власників.
Додамо, що нещодавно в Україну прилетів Ігор Коломойський та його партнер Геннадій Боголюбов.
Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.