За допомогою рішень судів у справі про націоналізацію ПриватБанку його колишній власник, Ігор Коломойський, намагається домогтися зняття всесвітнього арешту, який на його активи наклав Високий суд Англії.

Про це в ефірі програми «Нині вже» повідомив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Якщо локальні українські суди визнають, що держава діяла незаконно, то з цим рішенням пан Коломойський прийде до Лондона і скаже: «Ну давайте, закривайте проти мене справу, розморозьте активи, я тут ні в чому не винен». Це велика гра, і вона присвячена намаганню пана Коломойського звільнити свої активи від заморозки, накладеної Лондонським судом», — повідомив Фурса.

За його словами, розгляд апеляції на рішення судів щодо Коломойського має відбутися наприкінці квітня-початку травня. Наразі ризиків для банківської системи рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку немає. Водночас у середньостроковій перспективі ризики все ж існують.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень.

Поділитись: