Держдеп США закликав Росію пояснити свою роль у збитті MH17
Сполучені Штати закликали Росію пояснити свою роль у катастрофі пасажирського літака рейсу MH17, який був збитий на Донбасі улітку 2014 року.
Сполучені Штати закликали Росію пояснити свою роль у катастрофі пасажирського літака рейсу MH17, який був збитий на Донбасі улітку 2014 року.
Про це йдеться у заяві Державного департаменту США.
Зазначається, що США «повністю впевнені» у висновках Міжнародної спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT – ред.) про те, що літак рейсу MH17 був збитий з установки «Бук» 53-ї зенітно-ракетної бригади Збройних сил Росії з Курська.
«Настав час для Росії припинити брехати і пояснити свою роль у катастрофі», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Велика Британія закликала Росію взяти на себе відповідальність за збиття рейсу MH17.
Взяти на себе відповідальність за збиття МН17 Росію закликали ЄС та НАТО.
Раніше Міністерство оборони РФ заявило, що на їхньому озброєнні немає ракети, якою збили рейс МН17.
24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області
25 травня Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у катастрофі рейсу МН17.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство
Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.
«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
/Павло Калашник