Для гарантування безпеки під час виборів необхідно залучити щонайменше 60 тисяч правоохоронців — Нацполіція
Для охорони окружних та дільничих виборчих комісій Нацполіції необхідно залучити щонайменше 60 тисяч правоохоронців. При цьому щонайменше ще 15 тисяч поліцейських мають цілодобово реагувати на правопорушення.
Про це під час підсумкової річної колегії Міністерства внутрішніх справ України заявив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич.
«Окремо хочу озвучити кількість працівників поліції, яких нам необхідно залучити до гарантування публічної безпеки та порядку під час фінального етапу виборчих перегонів. Враховуючи близько 30-ти тис загальної кількості окружних та дільничих виборчих комісій, нам необхідно для їх охорони залучити щонайменше 60 тисяч правоохоронців. Це у розрахунку по 2 працівники на дільницю».
При цьому, за словами Фацевича, додатково мають бути сформовані резерви з-поміж спецпідрозділів поліції та ТОР (підрозділ поліції з тактико-оперативного реагування — ред.) департаменту патрульної поліції, налагоджено роботу слідчо-оперативних груп та груп документування з метою контролю за якістю виконання завдань особовим складом.
«Це за умови, що повсякденні завдання поліції, а саме реагування на правопорушення, залишаються. І потрібно щонайменше 15 тисяч поліцейських щоб забезпечувати порядок на вулицях населених пунктів», — додав він.
Раніше повідомлялося, що за 26 днів виборчої кампанії Національна поліція зареєструвала 266 заяв про порушення виборчого законодавства та відкрила 8 кримінальних проваджень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019
Загалом понад 30 політиків оголосили про намір взяти участь у виборах президента. Згідно з останнім соціологічним опитуванням, найвищий рейтинг мають лідерка партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко, чинний президент Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ #ВибориБезБрехні: перевіряємо заяви Зеленського, Тимошенко, Порошенка та інших
Станом на 25 січня ЦВК зареєструвала кандидатами в президенти 20 претендентів: лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко, лідера Радикальної партії Олега Ляшка, лідера Соціалістичної партії України Іллю Киву, кандидата від партії «Опозиційний блок — Партія миру та розвитку» Олександра Вілкула, депутата з фракції «БПП» Аркадій Корнацький, лідера партії «Народний контроль» Дмитра Добродомова та Олександра Мороза — лідера партії «Соціалістична партія Олександра Мороза», екс-главу СБУ Валентина Наливайченка, міськголову Львова Андрія Садового, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, депутата Євгенія Мураєва, лідера «Соціал-демократичної партії» Сергія Капліна, екс-міністра екології Ігоря Шевченка, безпартійного самовисуванця Віталія Скоцика, депутата, члена партії УКРОП Віталя Купрія, а також депутатку Ольгу Богомолець та засновника партії «5.10», бізнесмена Геннадія Балашова, екс-главу ДФС Романа Насірова, екс-директора гірськолижного курорту «Буковель» Олександра Шевченка та члена фракції «Опозиційний блок», народного депутата Юрія Бойка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги.