Друга річниця збиття літака МАУ: під Тегераном відкрили Алею пам'яті жертв катастрофи

У другу річницю збиття українського літака МАУ в Ірані 8 січня під Тегераном урочисто відкрили Алею пам'яті жертв катастрофи рейсу PS752.

Про це повідомили у посольстві України в Ірані.

На алеї раніше висадили 176 дерев у пам'ять про всіх загиблих у трагедії.

Посол України, працівники посольства та члени їхніх сімей встановили 11 пам'ятних знаків із портретами загиблих в авіакатастрофі українців.

Відкриття під Тегераном Алеї пам'яті жертв катастрофи рейсу PS752, 8 січня 2022 рокуEmbassy of Ukraine in the Islamic Republic of Iran / Facebook

Дипломати поклали квіти, запалили свічки і вшанували пам'ять жертв хвилиною мовчання.

Нагадаємо, у листопаді 2021-го в Ірані розпочалися судові слухання у справі про збиття пасажирського літака МАУ. Підозрюваними є 10 військових «різних рангів», але їхні імена не розголошують.

Український посол у засіданнях не бере участі через те, що Іран не надав необхідні для розслідування документи у повному обсязі.

Що відомо про катастрофу?

Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився вночі 8 січня 2020 року невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту «Імам Хомейні» в Тегерані. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.

Спочатку влада Ірану не визнавала факт збиття, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни.

У липні 2020-го у Франції успішно розшифрували дані обидвох «чорних скриньок» збитого літака. В МЗС України заявили, що розшифрування підтвердило: лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.

Розслідування катастрофи іранською стороною неодноразово критикувала як Україна, так і інші країни, причетні до аварії. Зокрема, у лютому 2021-го спеціальні доповідачі Організації Об'єднаних Націй оприлюднили лист до уряду Ірану, у якому звинувачували країну в численних порушеннях міжнародного права, «неточностях» у звіті про трагедію та в непрозорому розслідуванні. До цього звернення приєдналася й Україна.