Другий тиждень масової вакцинації в Києві: черги від самого ранку, приїхали люди з області (ФОТО)
У Києві на території Міжнародного виставкового центру триває масова вакцинація проти коронавірусу, яка розпочалася 29—30 травня. Люди приходили до пункту вакцинації задовго до відкриття, а в черзі також є й ті, хто приїхав із Київської області.
Про це повідомляє наша кореспондентка з місця події.
На відміну від 29-30 травня, коли людей за запрошенням прийшло дуже мало й вакцинували всіх, хто записався в чергу в додатку «Дія», цього разу в Київській міській держадміністрації сформували дві окремі черги.
Ті, кого на вакцинацію запрошували, повинні показати при вході SMS-повідомлення з датою, часом та номером вакцинальної бригади. Якщо ж вони запізняться, то зможуть стати у чергу і зробити щеплення із записаним через «Дію».
Щеплення роблять китайською вакциною СoronaVac виробництва компанії SinoVac. Її вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я. Детальніше про цю вакцину читайте тут.
Як розповіла нам директорка департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, у пункті вакцинації працюють 24 бригади, на кожну з яких виділили 100 вакцин. Таким чином за 5 червня всього планують вакцинувати 2 400 людей.
На запитання, чому пункт працює лише у вихідні дні, вона пояснила, що по всьому Києву й так працюють центри вакцинації, де можна вакцинуватися в порядку черг і груп ризику. А втім, не виключено, що вакцинування в МВЦ розширять, бо приміщення дозволяє вмістити 42 бригади.
Також, за словами Гінзбург, є проблема, що на вакцинацію в Київ приїжджають люди з області, чим створюють додаткове навантаження на пункт тестування, оскільки він призначений саме для киян.
Окрім Києва, центри масової вакцинації 5 червня працюють у ще дев'ятьох містах. У Львові центр відкрили на базі стадіону «Арена Львів», в Одесі — у ТЦ «Мегадом», Fontan Sky Center та ЗОШ «Кримська».
Також центри масової вакцинації працюють у:
- Тернополі — на базі Центру дозвілля та молодіжних ініціатив імені Довженка;
- Полтаві — на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
- Кременчуці Полтавської області — на базі Кременчуцького ліцею № 11 «Гарант»;
- Лубнах Полтавської області — на базі кінотеатру «Київська Русь»;
- Миргороді Полтавської області — на базі будинку культури Миргородської міської ради;
- у Горішніх Плавнях Полтавської області — на базі відокремленого адміністративного підрозділу «Гірничо-збагачувальний комбінат»;
- Рівному — на базі обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука.
Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. Загалом щеплення роблять п'ятьма препаратами: Україна отримала 500 тисяч дозCoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії), Україна отримала 367 200 дозAstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї та Україна отримала 705 600 доз цього препаратуAstraZeneca, вироблену на потужностях Італії, а також Україна отримала 1,7 мільйона дозCoronaVac та Україна отримала 590 850 доз у межах COVAX та 117 тисяч у межах прямого контрактуPfizer.
Загалом за весь час вакцинальної кампанії в Україні зробили 1 323 163 щеплення. Так, першу дозу вакцини отримала 1 177 371 людина, а завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози, 145 792 людини (із них двоє отримали першу дозу за кордоном).
За Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у червні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. За планом таких самих темпів мали досягнути й у травні, але цього не сталося.