Другий тиждень масової вакцинації в Києві: черги від самого ранку, приїхали люди з області (ФОТО)

У Києві на території Міжнародного виставкового центру триває масова вакцинація проти коронавірусу, яка розпочалася 29—30 травня. Люди приходили до пункту вакцинації задовго до відкриття, а в черзі також є й ті, хто приїхав із Київської області.

Про це повідомляє наша кореспондентка з місця події.

На відміну від 29-30 травня, коли людей за запрошенням прийшло дуже мало й вакцинували всіх, хто записався в чергу в додатку «Дія», цього разу в Київській міській держадміністрації сформували дві окремі черги.

Масова вакцинація в Міжнародному виставковому центрі в Києві. 5 червня 2021 рокуМакс Левін/hromadske

Ті, кого на вакцинацію запрошували, повинні показати при вході SMS-повідомлення з датою, часом та номером вакцинальної бригади. Якщо ж вони запізняться, то зможуть стати у чергу і зробити щеплення із записаним через «Дію».

Щеплення роблять китайською вакциною СoronaVac виробництва компанії SinoVac. Її вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я. Детальніше про цю вакцину читайте тут.

Масова вакцинація в Міжнародному виставковому центрі в Києві. 5 червня 2021 рокуМар'яна П'єцух/hromadske

Як розповіла нам директорка департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, у пункті вакцинації працюють 24 бригади, на кожну з яких виділили 100 вакцин. Таким чином за 5 червня всього планують вакцинувати 2 400 людей.

Масова вакцинація в Міжнародному виставковому центрі в Києві. 5 червня 2021 рокуМар'яна П'єцух/hromadske

На запитання, чому пункт працює лише у вихідні дні, вона пояснила, що по всьому Києву й так працюють центри вакцинації, де можна вакцинуватися в порядку черг і груп ризику. А втім, не виключено, що вакцинування в МВЦ розширять, бо приміщення дозволяє вмістити 42 бригади.

Також, за словами Гінзбург, є проблема, що на вакцинацію в Київ приїжджають люди з області, чим створюють додаткове навантаження на пункт тестування, оскільки він призначений саме для киян.

Масова вакцинація в Міжнародному виставковому центрі в Києві. 5 червня 2021 рокуМар'яна П'єцух/hromadske

Окрім Києва, центри масової вакцинації 5 червня працюють у ще дев'ятьох містах. У Львові центр відкрили на базі стадіону «Арена Львів», в Одесі — у ТЦ «Мегадом», Fontan Sky Center та ЗОШ «Кримська».

Також центри масової вакцинації працюють у:

  • Тернополі — на базі Центру дозвілля та молодіжних ініціатив імені Довженка;
  • Полтаві — на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
  • Кременчуці Полтавської області — на базі Кременчуцького ліцею № 11 «Гарант»;
  • Лубнах Полтавської області — на базі кінотеатру «Київська Русь»;
  • Миргороді Полтавської області — на базі будинку культури Миргородської міської ради;
  • у Горішніх Плавнях Полтавської області — на базі відокремленого адміністративного підрозділу «Гірничо-збагачувальний комбінат»;
  • Рівному — на базі обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука.

Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. Загалом щеплення роблять п'ятьма препаратами: Україна отримала 500 тисяч дозCoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії), Україна отримала 367 200 дозAstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї та Україна отримала 705 600 доз цього препаратуAstraZeneca, вироблену на потужностях Італії, а також Україна отримала 1,7 мільйона дозCoronaVac та Україна отримала 590 850 доз у межах COVAX та 117 тисяч у межах прямого контрактуPfizer.

Загалом за весь час вакцинальної кампанії в Україні зробили 1 323 163 щеплення. Так, першу дозу вакцини отримала 1 177 371 людина, а завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози, 145 792 людини (із них двоє отримали першу дозу за кордоном).

За Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у червні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. За планом таких самих темпів мали досягнути й у травні, але цього не сталося.