ВООЗ схвалила китайську вакцину CoronaVac для екстреного використання. Україна отримала 1,7 млн доз цього препарату
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) схвалила вакцину CoronaVac, яку розробила китайська фармкомпанія Sinovac, для екстреного використання. Наразі Україна отримала вже 1,7 мільйона доз цього препарату.
Про це йдеться у заяві ВООЗ.
Зокрема, дозвіл ВООЗ на екстрене використання вакцини CoronaVac надає країнам, організаціям, закупівельним агенціям та громадам гарантію, що вона відповідає міжнародним стандартам безпеки, ефективності та виробництва.
Так, у ВООЗ рекомендують застосовувати вакцину CoronaVac для щеплення людей від 18 років. За даними організації, ця вакцина запобігала симптоматичним захворюванням у 51% вакцинованих, а також тяжкому перебігу COVID-19 та госпіталізації у 100% людей, які взяли участь у дослідженнях.
Однак у випробуваннях брала участь незначна кількість людей, старших за 60 років, тому ефективність для цієї вікової групи оцінити не змогли.
А втім, ВООЗ усе одно рекомендує щеплювати літніх людей цією вакциною, оскільки зібрані з країн дані показують, що вона ефективна серед людей похилого віку.
«Немає підстав вважати, що вакцина має різний рівень безпеки для людей старшого та молодшого віку. ВООЗ рекомендує країнам, які використовують вакцину у старших вікових групах, проводити моніторинг безпеки та ефективності, щоб перевірити очікуваний вплив і сприяти оновленню рекомендацій для інших», ㅡ зазначають у ВООЗ.
Що це за вакцина?
CoronaVac — вакцина, яку виготовляє китайська компанія Sinovac Biotech. Її головний компонент — нежиттєздатні вірусні частинки. Вони не можуть спричиняти хворобу, але провокують імунну реакцію. Таку технологію використовують для виробництва багатьох інших вакцин, наприклад, проти поліомієліту та дифтерії.
Зберігати китайську вакцину можна за температури 2-8°C. Для повноцінної імунізації людина має отримати дві дози з інтервалом у два тижні.
Раніше дослідження вакцини у Бразилії показали, що ефективність препарату становить лише 50,38%. Згодом українська фармкомпанія «Лекхім» повідомила, що в Туреччині завершилася третя фаза клінічних випробувань вакцини, де її ефективність оцінили у 83,5%.
Водночас останнє дослідження вакцини в Індонезії показало, що препарат має майже 100%-вий захист від ускладнень COVID-19, проте виробник поки що відмовився коментувати ці дані.
У посольстві України в Китаї наголосили, що ця вакцина пройшла всі етапи клінічних досліджень і її вже використовують — зокрема в Китаї, Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії.
Вакцинація в Україні
У нас вона триває з 24 лютого. Щеплення роблять чотирма препаратами: CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії), AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї, CoronaVac та Pfizer.
Наразі першу з двох доз отримали 1 032 036 людей в Україні, а завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози, 129 482 людей. За даними МОЗ, у нас витратили понад 140 тисяч доз вакцини CoronaVac.
- Поділитися: