Два кити-горбачі завітали до українських полярників. Таке стається рідко (ФОТО)
Науковці української полярної експедиції помітили одразу двох китів-горбачів, що пропливали повз острів Галіндез, де розташована полярна станція «Академік Вернадський». Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.
Там пояснюють, що цих тварин, попри їхню поширеність (кити-горбачі — найчисельніші кити в районі Антарктичного півострова, де розташований «Академік Вернадський»), зазвичай бачать у відкритому морі, коли експедиції вирушають на човнах.
Фіксувати китів-горбачів важливо: їхні хвостові плавці мають унікальний візерунок, тож його відстеження дозволяє прослідкувати маршрути міграції й визначити структуру популяцій цих тварин. Українські полярники змогли побачити хвостовий плавець лише одного кита.
Зараз на станції Академік Вернадський перебуває вже 26-та українська наукова експедиція. Вони продовжують тривалі дослідження — зокрема вимірювання концентрації озону в атмосфері та глобальний моніторинг грозової активності.
Крім того, цього року планують започаткувати низку нових досліджень: приміром, із використанням потужного метеорадара вивчатимуть формування хмар та опадів, а також «мови» та «діалекти» китів, записані за допомогою гідрофонів.
Про те, чим Україна займається в Антарктиді, читайте в нашому матеріалі: «Двісті років тому відкрили Антарктиду. Українці тут вивчають китів і зміни клімату та заробляють на крилі і туристах». А особисті історії українських полярниць читайте в тексті «Найхолодніший континент, до якого прикипаєш серцем». Три історії українських дослідниць Антарктиди.