Двоє чоловіків звинуватили рекламну агенцію у тому, що їх звільнили через стать. І виграли судовий процес

Двоє креативних директорів звинуватили рекламне агентство у Великій Британії у тому, що їх звільнили через те, що вони чоловіки. Перед звільненням агенція оголосила, що хоче знищити репутацію про те, що тут працюють «білі привілейовані чоловіки».

Відповідне рішення суд ухвалив ще 23 липня, передає The Guardian.

52-річний Час Бейфілд та 50-річний Дейв Дженнер були креативними директорами агентства J Walter Thompson (JWT). Вони були серед п'яти чоловіків, яких у 2018 році звільнили, щоб, на думку суду, розв'язати проблему великої кількості чоловіків та гендерного розриву оплати праці.

У листопаді 2018 року фірма виявила, що середній розрив у зарплаті чоловіків і жінок становить 44,7%. Тодішній виконавчий креативний директор Лукас Пеон визнав статистику «жахливою».

Тож Джо Воллес призначили креативною директоркою компанії, щоб покращити гендерну рівність в агентстві. Під час конференції з питань різноманітності вона заявила про необхідність «знищити репутацію JWT як компанії білих британських привілейованих чоловіків».

Після конференції Бейфілд та Дженнер заявили своїм керівникам, що побоюються втратити посади. Вони зустрілися з Лукасом Пеоном та HR-менеджеркою компанії. Через два дні після зустрічі чоловіків звільнили.

Суд вирішив, що Пеон та HR-менеджерка були негативно налаштовані від початку зустрічі та розмовляли з Бейфілдом і Дженнером на підвищених тонах. За словами суду, побоювання чоловіків «гнівно відкинули» й «розцінювали їх як неприйнятні».

Суддя вирішив, що двох креативних директорів звільнили несправедливо, оскільки спершу Пеон мав би провести аудит ефективності роботи усіх директорів.

Бейфілд і Дженнер планують отримати компенсацію від Агентство, яке утворилося після об'єднання J. Walter Thompson та WundermanWunderman Thompson. Однак у компанії не погоджуються з рішенням суду щодо того, що чоловіків звільнили через їхню стать, і планують оскаржувати ухвалу.

Також у компанії обурилися, що причиною звільнення також називають заяви директорки Джо Уоллес, адже «не вона ухвалювала рішення про скорочення».

Троє інших чоловіків, яких звільнили у 2018-му, врегулювали суперечку поза судом.

Гендерний розрив в оплаті праці

Це форма дискримінації, коли представники одного гендеру отримують менший заробіток на аналогічній посаді у порівнянні з іншими. Відповідно до звіту щодо гендерного розриву в зарплаті, у 2020 році жінки у світі в середньому отримували на 19% менше, ніж чоловіки. У порівнянні з 2019 роком цей показник покращився — тоді жінки в середньому отримували на 21% менше, ніж чоловіки.

Частково причиною гендерного розриву в оплаті є те, що жінки частіше роблять перерву в кар'єрі, щоб завести дітей, або взагалі шукають низькооплачувані посади через те, що ті пропонують гнучкий графік роботи, який можна поєднувати з вихованням дітей.

Але це не єдина причина — на гендерний розрив також впливають упередження та дискримінація, які базуються на тому, що саме чоловік має утримувати родину, тому жінка може отримувати менше. Також жінки рідше наважуються просити про підвищення.

Науковці достеменно не знають, що впливає на здатність просити більшої зарплати: негативний досвід у дорослому житті чи установки з дитинства.