Пандемія ускладнила гендерну нерівність у світі. Тепер на її подолання піде 136 років — Всесвітній економічний форум

Всесвітній економічний форум (WEF) заявляє, що пандемія коронавірусу ускладнила ситуацію з гендерною нерівністю у світі. Тепер, за підрахунками міжнародної організації, на її подолання знадобиться на 36 років більше, ніж вважалося раніше.

Про це йдеться у звіті WEF щодо гендерної нерівності у 2021 році.

Так, за розрахунками організації, через сповільнення діяльності у великих країнах показник подолання гендерної нерівності у світі зменшився на 0,6% проти минулого року. Це означає, що тепер знадобиться приблизно 135,6 року, щоб подолати гендерний розрив у всьому світі.

Зокрема, зазначають у WEF, пандемія COVID-19 посилила гендерні розриви, що вже існують, навіть попри те, що жінки стояли на передовій управління кризою як основні працівники. Так, найбільше постраждали ті сектори, де частіше працевлаштовуються жінки. І це у поєднанні з додатковим тиском на жінок, які частіше беруть на себе хатні справи: після запровадження карантинних обмежень вони почали працювати «у дві зміни».

Яка ситуація по сферах діяльності?

Найбільший гендерний розрив залишається у політичній сфері. Так, у 156 країнах світу, де WEF проводили дослідження, жінки становлять лише 26,1% із приблизно 35,5 тисячі парламентарів та лише 22,6% із понад 3,4 тисячі міністрів у всьому світі.

Станом на 15 січня 2021 року у 81 країні світу ніколи не було жодної жінки-глави держави.

У WEF зазначають, що за нинішніх темпів прогресу для досягнення гендерної рівності в політиці потрібно буде 145,5 року.

Гендерна нерівність в економічній сфері є другою за величиною з чотирьох ключових прогалин, заявляє Всесвітній економічний форум. Згідно з результатами цьогорічного індексу, наразі гендерну нерівність в економіці подолано на 58%. Якщо порівняти з минулим роком, у цій сфері зафіксували невелике поліпшення. Водночас для досягнення повного гендерного балансу потрібно ще 267,6 року.

Водночас у сфері освіти та здоров'я гендерної нерівності майже немає. Загалом у світі гендерний баланс у сфері освіти становить 95%, а 37 країн мають повну рівність. Хоча, як зазначають у WEF, «остання миля» подолання дисбалансу в цій сфері дається повільно. Так, за підрахунками, для цього знадобиться ще приблизно 14,2 року.

У сфері охорони здоров’я гендерний розрив було подолано на 96%. Проти 2020 року тут зафіксували незначне погіршення ситуації, яке, однак, не пов'язане з пандемією коронавірусу.