Екс-генпрокурор Шокін заявив, що його отруїли ртуттю: допускає, що це Байден
Екс—генпрокурор Віктор Шокін стверджує, що його отруїли ртуттю, через що він ледь не помер. Він вважає, що до цього може бути причетним колишній віце—президент США Джо Байден.
Про це Шокін заявив в інтерв’ю «ТСН».
Він розповів, що у вересні був у Греції і там йому стало погано й він потрапив до реанімації, де у нього зокрема було дві зупинки серця.
Шокін показав на камеру нібито виписки з австрійської клініки, де зокрема лікували Віктора Ющенка від отруєння, й заявив, що йдеться про отруєння ртуттю.
«Більш за все, звичайно, я думаю, що це, може бути причетний пан Байден», — сказав він.
Нагадаємо, Шокін позбувся посади генпрокурора саме через Байдена. Останній вимагав прибрати з посади генпрокурора Шокіна через те, що він не розслідував корупційні справи, й сказав Петру Порошенку, що не підпише документ про кредитні гарантії Україні від США на 1 мільярд доларів, якщо Шокін залишиться на посаді.
Байден не приховував цього й сам розповідав про цю історію. Однак чинний президент США Дональд Трамп і його прихильники вважають, що Байден прибрав Шокіна, бо той розслідував діяльність компанії Burisma, у правлінні якої тоді був син Джо Байдена Гантер. Вони використали цю історію, бо Байден є найімовірнішим конкурентом Трампа на виборах президента у 2020 році.
Звільнення Шокіна відбулось наприкінці березня 2016 року, й з того часу екс-генпрокурор ніколи не казав, що причиною його звільнення було розслідування проти сина Байдена (досі немає жодного офіційного підтвердження, що така справа була або є).
Однак команда Трампа наполягала на цій версії й у телефонній розмові з президентом Зеленським Трамп називав Шокіна «гарним генпрокурором», а особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані ще раніше анонсував докази спроби отруїти Шокіна.
Тепер і сам Шокін натякає, що розслідування проти Байдена могло бути, а вимогу колишнього віце-президента США до Порошенка можна розцінити як хабар.
«Я впевнений, якщо б ми пішли далі, ми б вийшли на дуже цікаві моменти. Якщо йти шляхом чисто логічних понять, це дійсно можна розцінити як хабар. Але у нас є презумпція невинуватості», — сказав він.
Також Шокін додав, що готовий свідчити в будь-якому правоохоронному органі США.
Вже за своєї каденції Трамп сам зіштовхнувся зі звинуваченнями у тиску на українську владу — а саме у тому, що затримував військову допомогу Україні, вимагаючи по неофіційних каналах від президента Зеленського оголосити про розслідування проти Байдена.
У підсумку щодо Трампа запустили процедуру імпічменту, й Палата Представників (нижня палата Конгресу) оголосила йому імпічмент. Нині цю справу розглядає Сенат (верхня палата), який й вирішить, чи усувати Трампа від посади. Вірогідність цього низька, бо Сенат, на відміну від Палати Представників, контролюють республіканці — однопартійці Трампа.