Особистий адвокат Дональда Трампа Рудольф Джуліані пообіцяв опублікувати докази, які нібито свідчать про замах на колишнього генпрокурора України Віктора Шокіна через «хабарництво Байдена-Порошенка».

Про це Джуліані повідомив у Twitter.

За його словами, 29 січня буде опубліковано медичний висновок, який свідчить, що Шокіна намагались вбити «як ключового свідка» у справі про нібито підкуп екс-віце-президентом США Джо Байденом президента Петра Порошенка.

«Віктору поставив діагноз всесвітньо відомий австрійський лікар, який підтверджує, що його ледь не вбили», — написав Джуліані.

Трамп і його команда звинувачують Байдена — ймовірного суперника Трампа на майбутніх виборах — у тиску на українську владу, коли той був віце-президентом США. Байден вимагав прибрати з посади генпрокурора Шокіна через те, що він не розслідував корупційні справи, й сказав Порошенку, що не підпише документ про кредитні гарантії Україні від США на 1 мільярд доларів, якщо Шокін залишиться на посаді.

Байден не приховував цього й сам розповідав про цю історію, однак Трамп і його прихильники вважають, що Байден прибрав Шокіна, бо той розслідував діяльність компанії Burisma, у правлінні якої тоді був син Джо Байдена Гантер.

Вже за своєї каденції Трамп сам зіштовхнувся зі звинуваченнями у тиску на українську владу — а саме у тому, що затримував військову допомогу Україні, вимагаючи по неофіційних каналах від президента Зеленського оголосити про розслідування проти Байдена.

У підсумку щодо Трампа запустили процедуру імпічменту, й Палата Представників (нижня палата Конгресу) оголосила йому імпічмент. Нині цю справу розглядає Сенат (верхня палата), який й вирішить, чи усувати Трампа від посади. Вірогідність цього низька, бо Сенат, на відміну від Палати Представників, контролюють республіканці — однопартійці Трампа.

Поділитись: