Ексбійцю «Омеги» повідомили про підозру у справі про розстріли на Майдані
Слідчі відділу у «справах Майдану» Державного бюро розслідувань затримали та повідомили про підозру колишньому співробітнику спецпідрозділу «Омега».
За версією слідства, 20 лютого 2014 року підозрюваний боєць «Омеги», діючи спільно та погоджено з іншими представниками правоохоронних органів, як єдиний бойовий підрозділ, здійснювали прицільні постріли на ураження у напрямку натовпу беззбройних учасників Євромайдану на вулиці Інститутській та Майдані Незалежності в Києві. Врешті спецпризначенець поранив одного з мітингувальників та вбив ще одного.
Колишнього офіцера окремого загону спецпризначення Внутрішніх військ МВС України підозрюють у таких злочинах:
- перевищенні влади та службових повноважень, яке супроводжувалося застосуванням зброї, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України);
- закінченому замаху на умисне вбивство (ч. 2 ст. 15, п.п. 5, 12, ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України);
- умисному вбивстві, вчиненому способом, небезпечним для життя багатьох осіб, за попередньою змовою групою осіб (п.п. 5, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України);
За даними слідства, ці злочини він скоїв за попередньою змовою з групою ексбійців спецпідрозділу «Беркут», підпорядкованого головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Києві.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
У разі доведення вини, підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.
20 лютого 2014 року увійшло в історію України як день розстрілу Небесної сотні. За даними слідства, від пострілів снайперів у формі спецпризначенців на вулиці Інститутській у центрі Києва загинули 48 беззбройних учасників Революції Гідності, ше 80 дістали поранення. У цих розстрілах обвинувачують Олександра Маринченка, Сергія Тамтуру, Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна — п'ятьох колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», яких раніше передали на окуповані території у межах обміну утримуваними. Двоє з них — Маринченко і Тамтура — після обміну повернулися до Києва.