Екскомандир бойовиків на Донбасі Безлер судиться з розслідувачами Bellingcat. Він вимагає прибрати згадки свого імені
Колишній командир бойовиків у Горлівці на Донбасі Ігор Безлер судиться з проєктом журналістських розслідувань Bellingcat. Він вимагає прибрати всі згадки свого імені з розслідувань проєкту.
Про це повідомляє «Медуза».
Позов Безлер подав ще у вересні 2020 року до Жовтневого районного суду Санкт-Петербурга. Він вимагає від Bellingcat спростувати публікації, в яких наводять дані з перехоплених СБУ переговорів у справі про збиття літака MH17 над Донбасом.
У статтях Безлера називають «важливим свідком» катастрофи літака, а також вказують, що він «відіграв важливу роль в операції, яка призвела до збиття MH17». Крім того, у розслідуванні зазначають, що саме підлеглі бойовика могли повідомити про пасажирський лайнер російським військовим — вважаючи його українським військовим бортом.
Безлер не є одним із обвинувачених у справі збиття MH17, слухання якої відбувається у Нідерландах. Водночас він свідчив Міжнародній спільній слідчій групі щодо справи, тоді слідчі назвали його роль «не ключовою».
Ексбойовик вважає, що Bellingcat «помилково інтерпретували» його телефонні дзвінки та «безпосередньо ідентифікували» його як особу, причетну до авіакатастрофи. Тому кожна згадка Безлера журналістами «апріорі є такою, що ганьбить його». Юристи підрахували, що загалом ім'я Безлера згадується у публікаціях 140 разів.
Крім того, що ексбойовик вимагає видалити його ім'я з публікацій, він також хоче отримати 500 тисяч рублів компенсації.
Після збиття літака рейсу MH17 над Донбасом влітку 2014 року СБУ опублікувала перехоплені телефонні розмови, учасником яких був і Безлер. На одному з записів розмов він доповідав головному управлінню розвідки Росії про збиття літака.
Катастрофа МН17
17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу «Амстердам — Куала-Лумпур» збили на Донбасі. Усі 298 пасажирів та членів екіпажу загинули. Менш ніж за місяць після цього сформували Об`єднану слідчу групу (JIT), і представники органів кримінального розшуку Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України розпочали розслідування. Наразі в Нідерландах триває судовий процес. Росія свою причетність до злочину заперечує.