Слідство розглядає чотири версії побиття Балуха — експолітв’язень Сущенко
Слідство у справі побиття колишнього політв’язня Кремля Володимира Балуха розглядає чотири основні версії події: нещасний випадок, хуліганство, помста та умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень.
Про це повідомив колишній політв’язень Кремля та журналіст Роман Сущенко.
Він розповів, що напередодні, 14 вересня, його запросили до слідчого відділу поліції дати свідчення у справі побиття Володимира Балуха.
Наголошує, що запитання були по суті, а слідство цікавили найдрібніші деталі.
«Судячи за змістом запитань та їхньої кількості, слідчі досить серйозно ставляться до з'ясування обставин надзвичайної події», — додав він.
Сущенко також зазначив, що наразі судово-медичну експертизу не завершили, а саме від неї залежить успіх розслідування. Ускладнює з'ясування важливих фізичних відомостей відсутність медичної карти Балуха, яка залишилася в анексованому Криму.
Водночас поліція, за його словами, з'ясувала більшість обставин того вечора, знайшла свідків та провела необхідні слідчі дії.
«Успіх подальшого розслідування цілком залежить від стану здоров'я Володимира Балуха. Правоохоронці чекають, коли він прийде до тями і зможе свідчити», — підсумував журналіст.
Що сталося?
Вночі 8 вересня невідомі побили колишнього політв'язня Володимира Балуха. Його знайшли тільки вранці та госпіталізували з «Гідропарку». Про це повідомив інший колишній політв'язень — Олег Сенцов. Тоді він зазначив, що Володимир при тямі. У нього зламана рука та ключиця, а загрози життю немає.
Однак увечері 9 вересня стало відомо, що Балуха прооперували й він у реанімації з важкою черепно-мозковою травмою.
Поліція Києва кваліфікувала напад як «розбій». Зловмисникам загрожує до 15 років в'язниці із конфіскацією майна.
На побиття Володимира Балуха одразу відреагували в Офісі президента. Там стурбовані такою ситуацією фактично на річницю його звільнення та вимагають від поліції швидкого та повного розслідування.
Напередодні інциденту наша журналістка поспілкувалася з Володимиром Балухом. Він розповів, що рік після звільнення з полону «промайнув як одна мить», а мріє він зустрітися з мамою та обійняти її.
Через шість днів після побиття Балух все ще перебуває у важкому стані, повідомила народна депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко.
Хто такий Володимир Балух?
Рік тому 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них був і Володимир Балух. Ще наприкінці 2013 року він вивісив український прапор на своєму будинку в селі Серебрянка в Криму. Прапор кілька разів знімали, однак Балух вивішував його знову.
Після анексії Криму у 2014 році почалося переслідування. У серпні 2017 року місцевий «суд» засудив Балуха до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів». На початку жовтня 2017 року «суд» вирок скасував і призначив новий розгляд справи. Тоді у січні 2018 року Балуха засудили до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів. Справа проти Балуха була сфабрикована.
Улітку 2018 року підконтрольний окупаційній владі Роздольненський районний суд Криму визнав Балуха винним ще й у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.
За ґратами Балух голодував 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай із медом. Голодування припинив під час етапування до колонії.