Facebook змінив правила трансляцій після розстрілів людей у мечетях Нової Зеландії
Соціальна мережа Facebook змінила правила трансляцій за два місяці після розстрілів людей у двох мечетях новозеландського міста Крайчестер. Нагадаємо, один з нападників транслював стрілянину на своїй сторінці у Facebook у прямому ефірі.
Про зміну правил Facebook повідомив американський телеканал CNN.
З 15 травня Facebook негайно блокуватиме доступ до трансляцій для тих користувачів, які порушили «найсерйозніші політики мережі» (не зазначається, яких саме). Доступ зупинятимуть приблизно на 30 днів.
Мережа не уточнила всі ухвалені зміни до правил, пояснює CNN, але вказала на чинні стандарти, які забороняють поширення пропаганди тероризму.
За перші 24 години після розстрілу людей у мечетях новозеландського Крайстчерча мережа Facebook видалила 1,5 млн відео, на якому нападник у прямому ефірі покроково показував свої дії.
Найближчими тижнями нові правила також поширять на «інші теми». Також порушникам заборонять купувати рекламу у Facebook.
Представник мережі розповів CNN, що за новою політикою, нападник у Новій Зеландії (який транслював розстріл на своїй сторінці) не зміг би вести трансляцію. Утім він не зазначив, які раніше правила той порушив.
Нагадаємо:
- 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50.
- Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.
- За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».
- Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.