Голова Комітету Ради зі свободи слова та соратник Медведчука прокоментував справу щодо заборони книжки про Стуса

Голова Комітету Верховної Ради зі свободи слова, народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Нестор Шуфрич каже, що дізнався про справу щодо заборони книжки про Василя Стуса лише після рішення суду. Водночас переконує, що відсторонився від організації обговорення справи на комітеті.

Про це він сказав в етері програми «Мокрик По Живому».

«Враховуючи, що мене можна запідозрити в конфлікті інтересів (Шуфрич є соратником по фракції Віктора Медведчука, позивача у цій справі — ред.), я відсторонився від організації цього процесу (засідання комітету щодо обговорення справи — ред.)», — переконує депутат.

Зазначимо, що водночас Шуфрич продовжує головувати на засіданні комітету, де обговорюють справу.

Депутат каже, що через відсутність автора книжки Вахтанга Кіпіані на першому засіданні його призупинили. Письменника запросили на друге засідання, яке має відбутися 2 грудня.

Водночас відповідати на запитання ведучого, чи є цей позов Медведчука наступом на свободу слова, Шуфрич відмовився. Каже, що його позиція буде втручанням у діяльність суду.

Також журналіст запитав, чому до рішення суду Шуфрич як голова профільного комітету не попросив відкликати позов щодо книжки.

«Я не знав. Ви могли б подзвонити мені й попросити винести це питання на засідання комітету. Тому ми тут винні рівною мірою. Ну не знав я про цей позов, чесно кажу. І всі про нього дізналися, коли тільки з'явилося рішення», — каже Шуфрич.

Що відбувається з книжкою?

Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати тираж книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» в «такому вигляді», тобто зі згадками про Віктора Медведчука, який був державним адвокатом Стуса. Суд визнав, що деякі фрази в книжці принижують його честь і гідність.

Сам Вахтанг Кіпіані зазначив, що «ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде». І додав, що, згідно з рішенням суду, мав би видалити ці епізоди. Однак автор цього не робитиме. Видавництво Vivat також повідомило про те, що буде поданий позов до апеляційного суду.

Поки рішення суду першої інстанції не набуло чинності, бо йде час на подання апеляції. Якщо її подадуть, воно не набере чинності до рішення апеляційної інстанції, тобто за цей час видавництво спокійно може надрукувати та продати новий наклад. Vivat уже вирішив надрукувати додаткові 15 тисяч примірників.