Голова податкового комітету: ФОПам не заборонятимуть надавати послуги. Ця пропозиція лише обговорюється

Депутат від партії «Слуга народу», голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев повідомив, що наразі парламент не збирається забороняти фізичним особам—підприємцям надавати послуги. Цей варіант — лише один з можливих, які можуть ухвалити для боротьби з ухиленням від сплати податків.

Про це Гетманцев повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, його заяву, оприлюднену в інтерв’ю «РБК-Україна» «вирвали з контексту». Нагадаємо, що в інтерв’ю він повідомляв, що надання послуг можуть виключити з переліку видів діяльності, які можна здійснювати ФОПам для того, аби бути на спрощеній системі оподаткування. Метою цього заходу є необхідність компенсувати підняття ліміту щодо максимального річного доходу, дозволеного для того, щоб залишатися на спрощеній системі.

«В інтерв'ю на «РБК-Україна» мова йде про те, як збільшити ліміт для третьої групи платників. Це слушна ідея. Однак існує проблема — зараз третя група ФОП використовується великим бізнесом для уникання сплати податок на доходи фізичних осібПДФО та єдиний соціальний внесокЄСВ. Тому, доречно розглядати варіант підвищення ліміту з одночасним розглядом запобіжників, які не дозволять великому бізнесу надалі уникати сплати податків», — пояснив Гетманцев.

Водночас він зазначив, що наразі у парламенті та уряді ще не знають, які саме запобіжники варто застосувати, щоб боротися з ухиленням від сплати податків зі сторони великого бізнесу.

«І ще раз наголошую — зміни у системі оподаткування не можуть бути за рахунок заборони роботи ФОПів, що надають послуги на єдиному податку», — наголосив Гетманцев.

Нагадаємо, що раніше в інтерв'ю «РБК-Україна» Гетманцев пропонував підвищити ліміт з максимального доходу, дозволеного для спрощеної системи оподаткування. Як можливий варіант компенсації збитків Гетманцев назвав виключення надання послуг з переліку видів діяльності, дозволених для ФОП.

«Зрозуміло, що є нюанс з ухиленням від податків при виплаті зарплат через ФОП. Але якщо поєднати ці речі (підняття порогу максимального доходу для того, щоб мати право працювати на спрощеній системі оподаткування — ред.), щоб не можна було використовувати ФОП при виплаті зарплат, наприклад, прибрати послуги, залишити тільки торгівлю і виробництво, то я не бачу проблем для держави в цьому», — заявив Гетманцев.

Нагадаємо, що на початку вересня в уряді запропонували ФОПам, які працюють і ІТ, добровільно сплачувати додаткові податки до Фонду розвитку людського капіталу.

Раніше прем’єр-міністр Гончарук заявляв, що урядові рішення щодо податкової реформи планують ухвалити весною 2020 року, а запровадити нову податкову систему планують з 1 січня 2021 року. Він також пояснив, що у ході податкової реформи «спрощенцями має стати вся країна».

Раніше у партії «Слуга народу» анонсували законопроєкт, направлені на боротьбу зі зловживанням спрощеною системою оподаткування.