Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що після проведення податкової реформи, яку готує його уряд, оподаткування в Україні спроститься для всіх підприємців, тому їх можна буде назвати «спрощенцями».

Про це Гончарук повідомив під час спілкування з журналістами 30 серпня.

«Мені зараз складно говорити, як буде виглядати модель, яку ми запропонуємо, але ми будемо виходити з того, що «спрощенцями» має бути вся країна. Тобто, оподаткування має бути настільки простим, щоб воно не було обтяжливим ні для кого», — заявив Гончарук.

Він додав, що витрачання часу на оформлення податкової звітності із запровадженням податкової реформи, піде у минуле. Також спростяться процедури оформлення відряджень та інші бюрократичні процедури.

Гончарук зазначив, що урядові рішення щодо податкової реформи планують ухвалити весною 2020 року, а запровадити нову податкову систему планують з 1 січня 2021 року.

Раніше у партії «Слуга народу», яка здобула більшість місць у Верховній Раді, анонсували законопроекти, направлені на боротьбу зі зловживанням спрощеною системою оподаткування.

Напередодні голова Державної податкової служби України Сергій Верланов повідомив, що невдовзі в Україні може змінитися система оподаткування для представників ІТ-галузі, які часто використовують систему ФОП для зменшення податкових зобов’язань.

15 лютого на сайті Мінсоцполітики опублікували законопроект, яким пропонується запровадити більш жорстку систему контролю за діяльність ФОПів. Зокрема, у проекті забороняється використовувати ФОПи замість найму працівників. В уряді уточнили, що у разі ухвалення закону, працівникам ІТ-сфери та фрілансерам «нічого не загрожує».

Водночас в ІТ-асоціації України розкритикували ініціативу боротьби з ФОПами та повідомили, що вона несе загрозу розвитку ІТ-сектору.

Наприкінці лютого 2019 року представники уряду провели зустріч з представниками найбільших ІТ-компаній в Україні, під час якої повідомили, що відповідний законопроект Мінсоцполітики «не бачили та не виносили на розгляд Ради». Крім цього, в уряді запропонували не змінювати податкового навантаження на ІТ-компанії в Україні протягом 5-10 років.

Поділитись: