Протягом декількох тижнів депутати партії «Слуга народу» планують презентувати рішення щодо боротьби зі зловживанням спрощеною системою оподаткування (ФОПами) для ухилення від сплати податків великим та середнім бізнесом.

Про це повідомив обраний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев (якого називали радником Зеленського з податкових питань) в ефірі «Українського радіо».

«На сьогодні ми розглядаємо можливості, чи можливо сьогодні, використовуючи тільки адміністративні процедури, припинити зловживання, чи необхідно внести зміни до податкового законодавства, аби не породжувати низку податкових спорів. Аби це було зрозуміло, для всіх доступно, і не викликало сумнівів, що так робити не можна. Я думаю, що протягом найближчих тижнів до початку роботи Верховної Ради ми вже представимо певне рішення», — заявив Гетманцев.

За його словами, як партія «Слуга народу», так і Офіс президента планують послідовно захищати спрощену систему оподаткування, зокрема що стосується працівників ІТ-галузі. Водночас він заявив, що боротися потрібно з тими ФОПами, яких насправді використовують великі компанії для того, щоб не платити податки.

Напередодні голова Державної податкової служби України Сергій Верланов повідомив, що невдовзі в Україні може змінитися система оподаткування для представників ІТ-галузі, які часто використовують систему ФОП для зменшення податкових зобов’язань.

15 лютого на сайті Мінсоцполітики опублікували законопроект, яким пропонується запровадити більш жорстку систему контролю за діяльність ФОПів. Зокрема, у проекті забороняється використовувати ФОПи замість найму працівників. В уряді уточнили, що у разі ухвалення закону, працівникам ІТ-сфери та фрілансерам «нічого не загрожує».

Водночас в ІТ-асоціації України розкритикували ініціативу боротьби з ФОПами та повідомили, що вона несе загрозу розвитку ІТ-сектору.

Наприкінці лютого 2019 року представники уряду провели зустріч з представниками найбільших ІТ-компаній в Україні, під час якої повідомили, що відповідний законопроект Мінсоцполітики «не бачили та не виносили на розгляд Ради». Крім цього, в уряді запропонували не змінювати податкового навантаження на ІТ-компанії в Україні протягом 5-10 років.

Поділитись: