Генпрокуратура подала апеляцію на рішення суду про закриття справи Кернеса
Генеральна прокуратура 16 серпня оскаржила в полтавському суді рішення щодо закриття справи проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького.
Генеральна прокуратура 16 серпня оскаржила в полтавському суді рішення щодо закриття справи проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького.
Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко у Facebook.
«Сьогодні, 16 серпня, Генпрокуратура встановленим порядком подала апеляційну скаргу до Київського районного суду м. Полтава на рішення цього суду про закриття справи стосовно Г. Кернеса», — написав він.
Нагадаємо, 10 серпня суд закрив кримінальне провадження проти Кернеса та його ооронців «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі», бо прокурори пропустили сім останніх засідань без поважної причини.
Зазначимо, що закриття провадження не означає, що Кернеса виправдали.
У Генпрокуратурі назвали це рішення незаконним. Водночас покарати прокурорів за неявку на засідання суду в ГПУ відмовилися.
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що суддя, який закрив кримінальне провадження щодо міського голови Геннадія Кернеса, відповідатиме за це неправосудне рішення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Кернеса: підсумки
Після цієї заяви з’явилася інформація, що Рада суддів України збереться на позачергове засідання через тиск на суддів, зокрема, у справі Кернеса.
На цьому засіданні члени Ради суддів заявили про неприпустимість дій, в яких є ознаки втручання в роботу суддів, а також публічні висловлювання про притягнення суддів до кримінальної відповідальності з боку посадовців та органів влади.
Нагадаємо, 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО «Батьківщина») заявив про викрадення двох активістів Євромайдану — Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова «після того, як вони знімали номери автомобілів «друзів Кернеса» біля готелю «Національ». Пізніше відділ зв’язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.
Кернеса і двох його охоронців звинувачують у викраденні, побитті двох учасників Євромайдану і погрожуванні вбивством. Харківський міський голова заявляє, що кримінальне провадження проти нього є сфабрикованим.
2 березня 2015 року Кернесу повідомили про підозру у вчиненні злочинів за трьома статтями: незаконне позбавлення волі або викрадення людини; катування; погроза вбивством, а також про завершення досудового розслідування.
26 березня 2015 року Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно Кернеса і двох його охоронців.
2 квітня 2015 року Вищий спеціалізований суд оголосив про перенесення розгляду справи Кернеса із Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.