Закриття кримінального провадження у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса є незаконним. Прокуратура вирішує питання про порушення кримінальної справи про завідомо неправосудне рішення.

Закриття кримінального провадження у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса є незаконним. Прокуратура вирішує питання про порушення кримінальної справи про завідомо неправосудне рішення.

Про це на брифінгу заявила заступниця генерального прокурора Анжела Стрижевська.

«Чи є це рішення законним? Звичайно, що ні. І незаконність його ми будемо доводити відповідними апеляційними скаргами, які готуються на даний момент», — сказала заступниця генпрокурора.

Прокурор, який брав участь у судовому процесі у справі Кернеса, подав рапорт на це рішення суду. Відповідно до рапорту прокуратура вирішує питання про порушення кримінальної справи за статтею 375 Кримінального кодексу (Завідомо неправосудне рішення, що спричинило тяжкі наслідки).

За словами Стрижевської, закриття кримінального провадження проти Кернеса через «відмову сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі» є нісенітницею.

«Це абсолютна нісенітниця. Це має бути письмове звернення (для відмови підтримувати обвинувачення – ред.). І те, що прокурор не з’явився на судове засідання, не є підставою (для закриття справи – ред.)», — сказала заступниця генпрокурора та наголосила, що прокуратура не відмовлялася від звинувачень проти Кернеса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Кернеса: підсумки

10 серпня суд закрив кримінальне провадження проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі».

Рішення суду можуть оскаржити протягом семи днів. Зазначимо, що закриття провадження не означає, що Кернеса виправдали.

У липні повідомлялося, що суд втретє переніс дебати у справі Кернеса: не з'явився жоден із 19 прокурорів.

Нагадаємо, 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО «Батьківщина») заявив про викрадення двох активістів Євромайдану — Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова «після того, як вони знімали номери автомобілів «друзів Кернеса» біля готелю «Національ». Пізніше відділ зв’язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

Кернеса і двох його охоронців звинувачують у викраденні, побитті двох учасників Євромайдану і погрожуванні вбивством. Харківський міський голова заявляє, що кримінальне провадження проти нього є сфабрикованим.

2 березня 2015 року Кернесу повідомили про підозру у вчиненні злочинів за трьома статтями: незаконне позбавлення волі або викрадення людини; катування; погроза вбивством, а також про завершення досудового розслідування.

26 березня 2015 року Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно Кернеса і двох його охоронців.

2 квітня 2015 року Вищий спеціалізований суд оголосив про перенесення розгляду справи Кернеса із Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Тріумф» земельного дерибану: Чому ГПУ проводить обшуки у Кернеса та Добкіна?

Поділитись: