Рада суддів України збереться на позачергове засідання задля «дотримання рівності перед судом усіх учасників» у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса.

Рада суддів України збереться на позачергове засідання через тиск на суддів, зокрема, у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса.

Про це йдеться в повідомленні Ради суддів України.

«На порядку денному засідання — питання вжиття невідкладних заходів для забезпечення дотримання учасниками судових процесів конституційного принципу рівності перед судом і законом», — зазначили у Раді суддів.

Підставою скликання засідання, згідно з повідомленням, стали «численні звернення суддів та інших осіб», які стосуються закриття кримінального провадження щодо Кернеса Київським районним судом Полтави.

У прес-службі Ради суддів пояснили, що відбудеться розгляд скарг саме про тиск на суддів, передає «Українська правда».

«Багато суддів скаржаться на тиск, в тому числі, і з боку народних депутатів. І не тільки суддя пан Антонюк, який розглядав справу Кернеса. Це різні скарги у різних справах», – сказали у прес-службі.

У РСУ стверджують, що справа Кернеса «стала каталізатором, щоб Рада суддів вже зібрала засідання і розповіла про цю ситуацію».

10 серпня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що суддя, який закрив кримінальне провадження щодо міського голови Геннадія Кернеса, відповідатиме за це «неправосудне рішення». Справу Кернеса вів суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Кернеса: підсумки

10 серпня суд закрив кримінальне провадження проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі». За словами судді, сім останніх засідань, на яких повинні були відбутися дебати, прокурори пропустили без поважних причин. Суд розцінив це як відмову від обвинувачення та вирішив закрити справу.

Рішення суду можуть оскаржити протягом семи днів. Зазначимо, що закриття провадження не означає, що Кернеса виправдали.

Заступниця генпрокурора заявила, що закриття кримінального провадження у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса є незаконним. Прокуратура вирішуватиме питання про порушення кримінальної справи проти судді про завідомо неправосудне рішення.

У липні повідомлялося, що суд втретє переніс дебати у справі Кернеса: не з'явився жоден із 19 прокурорів.

Нагадаємо, 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО «Батьківщина») заявив про викрадення двох активістів Євромайдану — Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова «після того, як вони знімали номери автомобілів «друзів Кернеса» біля готелю «Національ». Пізніше відділ зв’язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

Кернеса і двох його охоронців звинувачують у викраденні, побитті двох учасників Євромайдану і погрожуванні вбивством. Харківський міський голова заявляє, що кримінальне провадження проти нього є сфабрикованим.

2 березня 2015 року Кернесу повідомили про підозру у вчиненні злочинів за трьома статтями: незаконне позбавлення волі або викрадення людини; катування; погроза вбивством, а також про завершення досудового розслідування.

26 березня 2015 року Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно Кернеса і двох його охоронців.

2 квітня 2015 року Вищий спеціалізований суд оголосив про перенесення розгляду справи Кернеса із Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Тріумф» земельного дерибану: Чому ГПУ проводить обшуки у Кернеса та Добкіна?

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile