Ізраїль встановив дипломатичні відносини із Бутаном. Перед тим кілька років велися таємні перемовини

Ізраїль і Бутан підписали угоду про встановлення дипломатичних відносин. Тель—Авів натякає, що перемовини про визнання ведуться й з іншими державами світу. Церемонія підписання відбулася в посольстві Ізраїлю в Нью—Делі за участі ізраїльського та бутанського послів.

Про це повідомляє Reuters.

Як повідомило міністерство закордонних справ Ізраїлю у заяві з нагоди встановлення дипломатичних відносин, цьому кроку передували кілька років таємних перемовин між офіційними представниками Тель-Авіва і Тхімпху.

«Коло визнання Ізраїлю розширюється. Встановлення відносин між нами й Королівством Бутан є черговою віхою в поглибленні зв’язків Ізраїлю з Азією», — заявив глава ізраїльського МЗС Ґабі Ашкеназі.

Своєю чергою, міністерство закордонних справ Бутану повідомило, що встановлення дипвідносин «створить нові можливості співпраці між країнами у сфері водокористування, розвитку людського потенціалу, сільського господарства та інших взаємовигідних сферах».

Бутан до 2007 року був украй залежний на дипломатичній арені та у сфері оборони від Індії відповідно до угоди про дружбу. Нині Тхімпху підтримує дипломатичні відносини з 53 іншими країнами, зазначає Reuters.

Що там із визнанням Ізраїлю у світі?

Нині принаймні 166 із 193 країн-членів ООН визнають Ізраїль. Більшість із тих, хто не входить до цього числа, — це арабські країни. Вони історично чинили опір утворенню Ізраїлю як держави на Близькому Сході та виступають проти існування Ізраїлю без гарантування прав місцевих мусульман у ньому.

Зрештою Ізраїль створив свою державу, а мусульмани намагаються домогтися незалежності своєї — Палестини. Зараз це частково визнана країна. Більшу частину території, на яку вона претендує, контролює Ізраїль. Саме тому заснування в 1948 році Ізраїлю та його визнання на рівні ООН призвело до конфлікту між ним і арабським світом.

До середини 2020 року лише дві арабські країни офіційно визнавали Ізраїль і мали з ним дипломатичні відносини — Єгипет (з 1979 року) та Йорданія (з 1994 року). Утім протягом останніх місяців адміністрація Дональда Трампа активізувала діяльність на Близькому Сході й домоглася запевнень у нормалізації відносин Ізраїлю з чотирма арабськими країнами — Об’єднаними Арабськими Еміратами, Бахрейном, Суданом і Марокко.