Johnson & Johnson призупинила виробництво вакцини проти COVID-19 — New York Times
Американська компанія Johnson & Johnson наприкінці 2021 року без попередження призупинила роботу єдиного заводу, який виробляв вакцини проти COVID—19.
Про це повідомляє The New York Times із посиланням на джерела, що знайомі з рішенням.
Завод розташований у нідерландському місті Лейден. За даними видання, зараз він виробляє експериментальну, але, імовірно, більш прибуткову вакцину для захисту від не пов’язаного з COVID-19 вірусу.
Джерела NYT зазначають, що це тимчасово і завод у Лейдені має знову почати випускати вакцину проти COVID-19 через кілька місяців. За їхніми словами, компанія має чималі запаси вакцин, тож невідомо, чи це взагалі вплине на постачання препарату.
Проте, за словами одного з джерел, протягом наступних кількох місяців Johnson & Johnson може зменшити постачання вакцин проти коронавірусу на кількасот мільйонів доз. Інші підприємства, які хотіла залучити компанія, або ще не запустили, або не отримали потрібних дозволів.
Співкерівник програми постачання вакцин у країни Африканського Союзу Айоаде Алакія засудив таке рішення. За його словами, зараз не час змінювати виробничі лінії, коли життя людей «висять на волосині».
Саме Johnson & Johnson є одним із найбільших постачальників COVID-вакцини до Африки у межах COVAX: річ у тім, що препарат компанії передбачає введення однієї дози — це зручно. У компанії заявили, що вже мають мільйони готових доз на складах, і надалі надсилатимуть партії вакцин.
Вакцина проти COVID-19 від Johnson & Johnson
Janssen — так звана векторна вакцина. «Вектор» — це вірус, який не шкодить організму людини. Його завдання полягає в тому, щоб доставити в клітину ген хвороботворного вірусу, проти якого потрібно виробити імунітет.
Для щеплення однієї людини потрібна лише одна доза цього препарату. Ще одна перевага цієї вакцини — можливість зберігати її у звичайному холодильнику.
За даними Центру з контролю та профілактики захворювань у США, ця вакцина має ефективність у 66,3%. Сама компанія пише, що початковий рівень ефективності щеплення протягом першого місяця після повної вакцинації становить 81%.
У Європейському Союзі цей препарат схвалили 11 березня 2021 року, однак деякі країни відмовляються від його використання через можливі побічні ефекти.
У квітні 2021 року Європейське агентство з лікарських засобів рекомендувало додати утворення згустків крові на тлі зниження кількості тромбоцитів до переліку дуже рідкісних побічних реакцій цього препарату. Однак регулятор наголошує, що переваги препарату є більшими, ніж ризики.