Канада відправила в Україну літак із військовою допомогою: інструкторами та нелетальним озброєнням

Канада відправила в Україну військово—транспортний літак у межах розширення військової навчальної місії Unifier. Направили інструкторів та нелетальне озброєння.

Про це повідомляє Міністерство національної оборони Канади.

Канада відправила засоби індивідуального захисту, засоби спостереження та виявлення, засоби для перевезення вантажів. Зокрема ідеться про бронежилети, біноклі, лазерні далекоміри, металошукачі та прилади нічного бачення.

Вантаж супроводжують інструктори зі Збройних сил Канади. Вони будуть навчати українських військових, як використовувати та обслуговувати озброєння.

Ці ж інструктори залишаться в Україні і надалі для «додаткового наставництва українським силам». Точні місця та дати прибуття додаткових військових у межах програми Unifier не будуть розголошуватись із міркувань безпеки.

У межах програми на Львівщині вже базуються 200 канадських солдатів. Зазначається, що тепер Канада направила ще 60 військових, які почали розгортання з минулого тижня. У міністерстві не виключають, що кількість військових можуть збільшити і до 400. Очікується, що інструктори залишатимуться в Україні приблизно до кінця березня 2025 року.

У межах Unifier відбувається тактична підготовка підрозділів і бригад, навчання зі знешкодження саморобних вибухівок та боєприпасів, вдосконалення снайперських навичок та медичне навчання. Зазначається, що з 2015 року більшість тренінгів проводили канадські військові, але наразі навчання проводять українські військові, а канадці залишаються радниками та наставниками.

Допомога від Канади

Міністр оборони України Олексій Резніков закликав Канаду, США та Велику Британію надати військових інструкторів, які перебуватимуть біля кордону з Росією та меж з окупованими територіями. Він пропонував збільшити кількість канадських військових інструкторів із 50 до 500. Але Канада відмовилася.

Попри це Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі 18 січня заявила, що уряд країни розгляне питання щодо надання Україні озброєння на тлі можливого загострення російської агресії.

Також 21 січня уряд Канади оголосив, що готовий надати Україні кредит до 120 мільйонів канадських доларів (майже 96 мільйонів доларів США) для підтримки економічної стійкості та розвитку на тлі можливого нового вторгнення Росії.

У Міністерстві оборони Канади повідомили, що з 2015 року надали Україні нелетального озброєння на понад 23 мільйони американських доларів. Також за цей час навчили 33 тисячі українських військових.

Можливий напад з боку РФ

Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.

Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 130 тисяч російських військових (наземні, морські війська та авіація). А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже прибувають до країни.

В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.