Канада надасть Україні майже $100 млн кредиту для підтримки економіки на тлі російської агресії
Уряд Канади оголосив, що готовий надати Україні кредит до 120 мільйонів канадських доларів (майже 96 мільйонів доларів США) для підтримки економічної стійкості та розвитку нашої держави на тлі можливого нового вторгнення Росії.
Відповідну заяву оприлюднили на сайті канадського уряду.
Також уряд Канади пропонує надати грант технічної допомоги до 6 мільйонів канадських доларів (понад 4,7 мільйона доларів США) для підтримки реалізації кредиту. Канадські та українські представники вже проводять зустрічі, щоб обговорити потенційні умови кредиту й терміни його реалізації.
«Українці завжди можуть розраховувати на те, що Канада буде поруч, коли потрібно… Це лише один крок у допомозі побудувати безпечне майбутнє для українців, і я продовжуватиму шукати шляхи підтримки України», — заявив міністр міжнародного розвитку Канади Гарджіт Саджан.
Цей новий кредит мають надати в межах Програми суверенних позик, яку затвердили у 2018 році. Згідно з нею, максимальний термін кредиту — 10 років.
В уряді зазначають, що запропонована підтримка допоможе зміцнити економіку України на тлі агресивних зусиль РФ. Разом зі своїми союзниками Канада закликає Росію до деескалації та вступу до змістовного діалогу, йдеться в повідомленні.
Допомога від Канади
У 2014 та 2015 роках Канада вже надавала кредити розміром 400 мільйонів доларів США (по 200 мільйонів на рік) тодішньому уряду України для підтримки цілей економічного відновлення та розвитку. Ці позики повністю погасили з відсотками у 2020 році.
Також міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі 18 січня 2022 року заявила, що уряд країни розгляне питання щодо надання Україні озброєння на тлі можливого загострення російської агресії.
Того ж дня канадське видання Global News із посиланням на свої джерела повідомило, що Канада перекинула в Україну «невеликий контингент» полку спеціальних операцій — нібито, щоб стримати російську агресію та визначити способи надання допомоги українському уряду.
Що відбувається біля кордонів України?
Там залишаються приблизно 100 тисяч російських військових, за даними New York Times. Зокрема, Росія стягує військову авіацію. А на лютий у Білорусі заплановані військові навчання з Росією, солдати вже починають прибувати до країни.
За даними розвідки, Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники, відповідно до сценарію, яким поділився Bloomberg, вважають, що наступ на Україну може відбутися з трьох напрямків: з окупованого Криму, Білорусі та російського кордону.
Усе це відбувається на тлі вимагання Росії від НАТО пообіцяти, що Україна не вступить в Альянс. А нещодавно стало відомо, що РФ також вимагає виведення військ НАТО з деяких країн, які не були учасницями об'єднання до 1997 року — зокрема Румунії та Болгарії.
На тлі можливого загострення російської агресії президенти США та РФ на початку й наприкінці грудня провели переговори.
А втім, за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: у Білому домі наполягали на зменшенні напруженості з Україною та попереджали про «рішучу відповідь», натомість у Кремлі вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО і заявляли, що Байден нібито обіцяв не розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння.
Після цього переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, перейшли на рівень делегацій США та Росії. Більше про це читайте в нашому матеріалі: Війна чи мир. Про що домовляються США та Росія.
- Поділитися: