Канада розширює військову навчальну місію в Україні та обіцяє надати нелетальне озброєння

Канада розширює свою військову навчальну місію в Україні Unifier та відправить несмертельне озброєння, щоб допомогти протистояти загрозі російського вторгнення.

Про це заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, пише CBC.

Спільна канадсько-українська військова місія Unifier має на меті збільшити обороноздатність Збройних сил України через обмін досвідом та спільні військові навчання. Наразі в межах програми Unifier на Львівщині базуються 200 канадських солдатів. До них негайно відправлять ще 60 військовослужбовців, які допомагатимуть навчати ЗСУ.

У разі потреби Канада може надіслати додаткові війська, а чисельність контингенту місії в Україні можуть збільшити до 400 людей.

Окрім того, Міністерство національної оборони Канади надасть Україні військову допомогу, зокрема бронежилети та технології спостереження.

Трюдо заявив, що країна вирішила надсилати тільки несмертельне обладнання, оскільки вихід із ситуації «має бути дипломатичним». Він додав, що навчальна місія буде найкращим способом допомогти.

Допомога від Канади

Раніше, міністр оборони України Олексій Резніков закликав Канаду, США та Велику Британію надати військових інструкторів, які перебуватимуть біля кордону з Росією та меж з окупованими територіями.

Зокрема, він запропонував збільшити кількість канадських військових інструкторів із 50 до 500. Утім, у грудні Канада відмовилася від цієї пропозиції.

Окрім того, Київ окрім продовження навчальної місії просив Канаду надати оборонне озброєння та ввести та додаткові, превентивні санкції проти Росії, пише CBC. Чи варто очікувати на санкції у Канаді не повідомили.

Попри це Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі 18 січня заявила, що уряд країни розгляне питання щодо надання Україні озброєння на тлі можливого загострення російської агресії.

Також 21 січня уряд Канади оголосив, що готовий надати Україні кредит до 120 мільйонів канадських доларів (майже 96 мільйонів доларів США) для підтримки економічної стійкості та розвитку на тлі можливого нового вторгнення Росії.

Російська загроза

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.

Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте вже 18 грудня у Москві продемонстрували нову риторику.

Заступник голови Міністерства закордонних справ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».