Кількість загиблих унаслідок сутичок на кордоні Венесуели зросла
Кількість загиблих унаслідок сутичок на кордоні Венесуели і Колумбії зросла до чотирьох, ще близько 100 людей дістали травми. Зіткнення відбулись через намагання опозиції ігнорувати урядову заборону і пропустити гуманітарну допомогу в країну.
Після невдалої спроби прориву урядової блокади лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив, що боротьба продовжуватиметься і заявив, що «ми повинні залишити всі свої можливості відкритими для звільнення нашої батьківщини».
25 лютого Гуайдо відправиться до столиці Колумбії Боготи на зустріч з віце-президентом США Майком Пенсом та іншими регіональними лідерами в групі «Ліма».
Раніше повідомлялось, що у Венесуелі під час сутичок на кордоні з Колумбією щонайменше 300 людей дістали поранення і двоє загинули.
На кордоні Венесуела мала отримати декілька тонн харчів та медикаментів, надісланих з США. Однак, 21 лютого президент Венесуели Ніколас Мадуро наказав закрити кордон країни з Бразилією, аби завадити спробі опозиціонерів ввести звідти гуманітарну допомогу.
Зазначимо, що президент Венесуели Ніколас Мадуро називає допомогу США незаконною та непотрібною, і обіцяє блокувати її. Так, на початку лютого силовики заблокували поставки гуманітарної допомоги в країну, перекривши міст на кордоні з Колумбією. Мадуро категорично відмовляється пропускати вантажі зі США мотивуючи це тим, що начебто постачання гумдопомоги може бути прикриттям для військового вторгнення з боку США. Під час телезвернення до нації Мадуро заявив, що очікує 300 тонн гуманітарної допомоги з Росії, Китаю, Туреччини й ООН.
Нагадаємо, у травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі
Президент США Дональд Трамп заявив, щовизнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.
Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.