Україна підтримує парламент Венесуели як легітимно обраний орган державної влади. Раніше голова парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.

Про це йдеться у відповіді Міністерства закордонних справ на запит Громадського.

«Підтримуємо венесуельський народ у його прагненні до відновлення демократії та конституційного ладу у країні і у цьому зв’язку – діяльність Національної асамблеї (парламент — ред.). Залякування і перешкоджання діяльності парламенту, а також насильство проти учасників мирних демонстрацій, мають бути припинені», — йдеться в заяві відомства.

У МЗС наголосили, що підтримують кроки, спрямовані на відновлення демократії, верховенства права та конституційного ладу у Венесуелі.

«Ключову роль у цьому процесі має відігравати легітимно обрана Національна асамблея», — йдеться у коментарі.

Таким чином, можна сказати, що Україна підтримує лідера венесуельської опозиції Хуана Гуайдо, який є головою парламенту. Раніше Національна асамблея схвалила конституційні поправки, згідно з якими, чинний президент Венесуели є нелегітимним главою держави.

Нагадаємо, напередодні у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним. Люди скандували «Забирайся, Мадуро» та «Гуайдо президент». Поліція застосувала сльозогінний газ для розгону протестувальників.

Після заяви Гуайдо на акції протесту проти Мадуро вийшли жителі інших міст Венесуели. Під час протестів між мітингувальниками та силовиками сталися сутички.

Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі та Еквадор. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: