Китайський лікар намагався попередити колег про коронавірус ще у грудні, але його змусили мовчати
Лікар із китайського міста Ухань, яке є епіцентром поширення коронавірусу, намагався попередити колег про вірус наприкінці грудня 2019 року. Поліція змусила його мовчати та не поширювати чутки.
Про це передає CNN.
30 грудня Лі Веньян написав своїм колишнім одногрупникам з медичної школи про те, що до його лікарні доставили 7 пацієнтів, які відвідували місцевий рибний ринок. На його думку, вірус був схожий на Тяжкий гострий респіраторний синдромТГРС, що призвів до епідемії у 2002-2003 роках.
Лі Веньян радив колегам носити захисний одяг, щоб захиститись від вірусу. Втім скріншоти повідомлення лікаря оприлюднили в мережі.
Того ж дня Муніципальна комісія з питань охорони здоров'я Уханя розіслала місцевим медзакладам повідомлення про діагностування пневмонії невідомого типу у відвідувачів місцевого ринку. Комісія заборонила розголошувати цю інформацію без узгодження з владою.
Місцева влада викликала Веньяна 31 грудня для пояснень того, як він дізнався про випадки зараження вірусом.
Незабаром до Веньяна прийшла поліція та звинуватила його в поширенні чуток та порушенні правопорядку. Йому погрожували триманням під вартою. Він визнав, що нібито порушив закон і відмовився від подальших «неправомірних дій».
Веньян повернувся до роботи. Він лікував людину з ще недіагностованим коронавірусом. 10 січня у Веньяна з'явився кашель, а потім лихоманка. За два дні його госпіталізували.
Перші тести на коронавірус були негативні. Його інфікування коронавірусом підтвердили 1 лютого.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За останніми даними, він коронавірусу померли 427 людини, кількість хворих перевищила 20 тисяч.
- За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
- У Китаї кілька сотень людей, які раніше були інфіковані коронавірусом, вже виписали з лікарень після одужання.
- 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.