Київрада хоче закупити мільйон доз вакцини проти COVID-19 для киян. На вакцинацію у столиці виділили 140 млн грн
Київська міська рада виділила 140 мільйонів гривень на кампанію з вакцинації проти коронавірусу в столиці. Вже найближчим часом Київ розраховує підписати контракт на закупівлю мільйона вакцин.
Про це повідомили на сайті міськради Києва.
Зокрема депутати Київради підтримали проєкт рішення про внесення змін до міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2020-2022 роки. За таке рішення проголосували 89 депутатів.
Вона передбачає виділення 140 мільйонів гривень на вакцинацію киян від коронавірусу. Для проведення такої кампанії Київ хоче закупити мільйон доз вакцини (тобто для 500 тисяч людей) напряму — у виробника.
Вакцинація у столиці почнеться з найбільш вразливих категорій населення та людей, від роботи яких залежить життєдіяльність міста.
Раніше Кличко казав, що першими вакцину отримають лікарі, які працюють з хворими на COVID-19, літні люди, працівники соціальних служб, працівники сфери освіти, фахівці комунальних підприємств критичної інфраструктури — транспортники, спеціалісти сфери ЖКГ, правоохоронці, рятувальники.
Коли розпочнеться вакцинація в Україні?
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що вакцинація може розпочатися «приблизно з 15 лютого, можливо, пізніше». Перші 117 тисяч доз вакцини мають розподілити між працівниками лікарень, у яких надають допомогу пацієнтам із COVID-19.
Загалом у межах глобальної ініціативи COVAX Україні безоплатно мають передати 16 млн доз вакцини. Ляшко запевняє, що впродовж першого півріччя 2021 року Україна отримає в межах ініціативи від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford для проведення наступних етапів вакцинації.
Крім того, Україна домовилася отримати 12 млн доз вакцини від AstraZeneca та Novavax. Перші постачання мають відбутися в лютому.
Також держава узгодила отримання 1,9 млн доз китайської вакцини Sinovac. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Однак згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить лише 50,38%.
Поки МОЗ від угоди не відмовляється — чекає на офіційний звіт про ефективність від компанії-розробника.