Ляшко заявив, що вакцинація від COVID-19 в Україні почнеться «в районі 15 лютого». Але чим саме — не сказав
Щеплення проти COVID—19 українцям почнуть робити в середині лютого, заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Завадити старту вакцинації до кінця зими можуть лише форс—мажорні обставини.
Про це Ляшко сказав в інтерв'ю BBC.
«Можемо сказати, що в районі 15 лютого. Десь так. Можливо, пізніше. Багато процесів на етапі узгодження», — зазначив посадовець.
Він уточнив, що форс-мажорними обставинами можуть бути випадки, якщо партію із вакцинами не відпустять, партія потрапить у ДТП або літак не вилетить через негоду.
«Я більш ніж впевнений, що у лютому почнеться компанія з імунопрофілактики проти коронавірусу», — резюмував Ляшко.
Але яким препаратом почнуть вакцинувати українців у лютому, він не повідомив.
«Питання в тому, яка вакцина приїде першою. Та, що може бути виділена в межах COVAX, яка передається Україні безоплатно. Або та, яку Україна законтрактувала за бюджетні кошти», — сказав Ляшко.
За його словами, якщо Україна отримає вакцини спершу від COVAX, то це, швидше за все, буде препарат від Pfizer та BioNTech.
Посадовець зазначив, що наразі Україна веде переговори щодо закупівлі вакцин з кількома міжнародними компаніями. Він анонсував, що до 1 лютого оголосять про ще один контракт з виробником.
Нагадаємо, про те, що вакцинація в Україні стартує у лютому, говорив і президент Володимир Зеленський. 25 січня він заявив, що перший мільйон вакцин Україна має отримати «незабаром».
Як планують вакцинувати українців?
У грудні 2020 року міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав Дорожню карту з проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні. Документ оновлюється, але станом на січень 2021 року передбачає п'ять етапів щеплення населення від коронавірусу.
- Перший етап: вакцинація медиків, які працюють із коронавірусними пацієнтами, людей у будинках для літніх людей і працівників таких закладів (близько 367 тисяч людей).
- Другий етап: вакцинація решти медиків, людей похилого віку і працівників соціальних служб (близько 2,5 мільйона людей).
- Третій етап: вакцинація людей віком від 65 років, учителів і працівників правоохоронних органів і рятувальників (близько 7,2 мільйона людей).
- Четвертий етап: вакцинація людей віком від 60 років, дорослих із супутніми хворобами та людей із інших груп ризику (близько 11 мільйонів людей)
- П'ятий етап: вакцинація інших категорій населення, які не входять до зазначених вище пріоритетних груп (близько 13 мільйонів людей).
Які вакцини від коронавірусу може отримати Україна?
Раніше повідомлялось, що Україна зможе отримати першу партію ліцензованої вакцини від COVID-19 у другому кварталі 2021 року. 16 мільйонів доз вакцини мають передати безкоштовно в межах співпраці з ініціативою COVAX.
Також Україна уклала контракт на постачання 1,9 млн доз китайської вакцини SinoVac Biotech (CoronaVac). Хоча щодо її дієвості є питання. У Бразилії заявили, що ефективність препарату становить 50,38%. МОЗ вимагає, щоб ефективність вакцини була щонайменше 70%, і поки чекає на офіційний звіт компанії-виробника.
Поки угода з SinoVac — це єдиний контракт України на закупівлю вакцини. В українському бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд гривень.
- Поділитися: