Коломойського взяли під варту, а Нобелівська премія відкликала запрошення росії та Білорусі: головне за 2 вересня

Олігарху Ігорю Коломойському повідомили підозру в шахрайстві та відмиванні коштів, а згодом відправили під варту з можливістю внести заставу в понад 509 мільйонів гривень. Фундація Нобеля скасувала запрошення послів росії та Білорусі на вручення Нобелівської премії в Стокгольмі. Міноборони хоче стягнути 456 млн гривень з постачальника неякісних сухпаїв. Зібрали головні новини за 2 вересня.

Запобіжний захід Коломойському

Вранці 2 вересня правоохоронці повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу фактичному власнику великої фінансово-промислової групи, олігарху Ігорю Коломойському.

Його підозрюють у шахрайстві та відмиванні коштів. Слідчі стверджують, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, вивівши їх за кордон. Олігарх нібито використовував для цього інфраструктуру підконтрольних банків.

А вже ввечері Шевченківський райсуд Києва обрав Коломойському запобіжний захід — два місяці тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в понад 509 мільйонів гривень.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Засідання відбувалось у закритому форматі на прохання адвокатів. Адвокати бізнесмена планують подавати апеляцію. Вони також заявили, що вносити заставу в понад 509 мільйонів гривень Коломойський не планує.

Неякісні сухпаї

Міністерство оборони України подало позов про стягнення 456 млн гривень з підприємства, яке поставило неякісні продуктові набори для Збройних сил. Судовий розгляд у справі відбудеться 6 вересня.

Йдеться про приватну компанію, з якою відомство уклало договір для забезпечення київського гарнізону через три тижні після початку повномасштабного вторгнення рф, 14 березня 2022 року.

Міноборони не розкриває назву підприємства, але з текстів судової справи випливає, що йдеться про ТОВ «Танос Текнолоджи».

У Міноборони кажуть, що компанія неодноразово порушила умови договору, через що у грудні 2022-го відомство подало позов до підприємства про стягнення попередньої оплати й пені на загальну суму 456,66 млн гривень.

Обстріли

Окупанти від ранку 2 вересня випустили з важкої артилерії більш ніж 40 снарядів по Нікопольському району Дніпропетровської області. Унаслідок обстрілів постраждали четверо людей — троє чоловіків 40, 52 та 63 років і одна 60-річна жінка.

Наслідки обстрілу Нікопольщини 2 вересня 2023 рокуTelegram / Сергій Лисак

По селу Одрадокам’янка, що в Бериславському районі Херсонської області, росіяни випустили керовані авіабомби. Унаслідок атаки 43-річний чоловік отримав травми, несумісні з життям. Ще одну людину госпіталізували в тяжкому стані — медики борються за її життя. Також постраждав 57-річний чоловік. У нього множинні осколкові поранення.

На Сумщині через російський обстріл загинув поліціянт. У нього залишилася дружина, яка служить у ювенальній поліції, і дві доньки 11 та 12 років.

Ввечері війська росії здійснили авіаційний удар по місту Вугледар на Донеччині. Двоє людей загинули та ще стільки ж зазнали поранень.

Також російські війська обстріляли Краматорськ із реактивної системи залпового вогню. Одна ракета влучила в багатоповерхівку, але не розірвалася. Інформації про постраждалих станом на вечір 2 вересня немає.

Запрошення на вручення Нобелівської премії

Фундація Нобеля скасувала запрошення послів росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення Нобелівської премії в Стокгольмі після різкої критики на їхню адресу.

В організації визнали, що рішення запросити ці країни викликало бурхливу реакцію, зокрема й у Швеції, де має проводитися церемонія. Пояснюють, що підставою стало бажання «якнайширше розповсюджувати цінності та послання, які відстоює Нобелівська премія».

Робот для розмінування від Естонії

Естонська асоціація рятувальників передасть українським колегам роботизовану систему для розмінування MV-4. Робота назвали на честь української спортсменки Ярослави Магучіх.

Робот для розмінування «Ярослава»Facebook / Estonian Embassy in Kyiv

Машина обладнана дистанційним керуванням, що дає змогу саперам перебувати на безпечній відстані. Отже, вона не тільки допомагатиме українським рятувальникам знешкоджувати міни та нерозірвані боєприпаси, а й зберігатиме їхні життя, кажуть у посольстві.

Інші важливі новини: